Vedoucí trojice zaváhala, v čele extraligy je Sparta

Mistrovská Sparta se po patnáctém kole probojovala do čela hokejové extraligy. Využila totiž zaváhání dosud vedoucího tria Znojmo, České Budějovice, Zlín a o skóre předstihla i Liberec. Týmy na třetím až šestém místě však ztrácejí jen bod. Sparta porazila Vsetín 6:1, když o svém třetím vítězství za sebou rozhodla až v závěrečných jedenácti minutách, kdy vstřelila čtyři branky.

Radost hokejistů Sparty.

Hokejisté Vítkovic utrpěli třetí prohru za sebou a podruhé v řadě nebodovali před vlastním publikem. Po Zlínu je na domácím ledě zdolaly i Pardubice, které z Ostravy vezou vítězství 3:1. Vítězný gól dal Petr Sýkora, který si dvanáctým gólem v sezóně upevnil pozici nejlepšího ligového střelce.

Litvínova se potřetí za sebou radoval z vítězství, když tentokrát vyhrál ve Zlíně 4:2. Hosté vedli na stadionu Luďka Čajky o dvě branky, ale po slepených gólech Jaroslava Kristka a Romana Pšurného rozhodl až na začátku třetí části útočník Vojtěch Kubinčák. Největší zásluhu na úspěchu Severočechů ale měl kapitán Robert Reichel, který dvě branky vstřelil a na dvě nahrál.

Kladno se otřepalo z výprasku a rozstřílelo lídra

V sobotu dostali právě od Litvínova před televizními kamerami sedmibrankový příděl hokejisté Kladna, ale o den později si vše vynahradili proti lídrovi ze Znojma. Dosud nejlepšímu celku soutěže nasázeli rovněž sedm branek. Dva góly a jednu asistenci si připsal Martin Procházka, stejnou bilanci měl Vítězslav Bílek.

Až samostatné nájezdy rozhodly zápas mezi Třincem a Libercem. Hosté se dostali do vedení po trefě Holuba už v osmé minutě, Třinec ve druhé třetině skóre otočil. Šest minut před koncem normální hrací doby ale Pabiška vyrovnal a v nájezdech vychytal Hnilička Polanského i Tomase. Vítěznou trefu pro Liberec zařídil Plodek.

Slavia se dočkala další výhry

Hokejisté Plzně zdolali doma České Budějovice 5:3 a připsali si tak výhru v třetím ze čtyř utkání pod vedením nového trenéra Jiřího Kučery. O výhru Lasselsbergeru se výrazně zasloužil Jakub Šindel, jenž zaznamenal tři branky a donutil gólmana Mountfieldu Romana Turka ke střídání.

Poslední tým tabulky Slavia se po dlouhé době konečně dočkala vítězství, na ledě Karlových Varů vyhráli Pražané 4:2. Hosty dostal do vedení ve 13. minutě Hruška, ale domácí dokázali během čtyř minut skóre otočit po trefách Machuldy a Skladaného. Bednář ale v polovině zápasu vyrovnal a Slavii dostal opět do vedení devět minut před koncem Rataj. V poslední minutě ještě překonal brankáře Sáblíka Žižka.