Rubriky:

Tipsport extraliga

Živě

Litvínov nově povede trenér Razým, někdejší mistr s Plzní

17. května 2018 14:37 - Praha
(Aktualizováno: 17. května 2018 18:59)

Novým hlavním trenérem hokejistů Litvínova v extralize se stane Milan Razým. Rozhodlo o tom představenstvo společnosti HC Verva na čtvrtečním večerním zasedání. Razým naposledy působil v prvoligové Slavii Praha, ale má i extraligové trenérské zkušenosti z Plzně, kterou v roce 2013 přivedl k mistrovskému titulu. V západočeském klubu měl v hráčském kádru hvězdy Martina Straku, Jana Kováře, Tomáše Vlasáka a další osobnosti.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Razýmovým asistentem v Litvínově bude Radim Skuhrovec, který k týmu přišel již v průběhu minulého ročníku a absolvoval s ním i úspěšnou dubnovou baráž o udržení. V závěru sezóny byl společně s Darkem Stránským a Ondřejem Weissmannem asistentem šéfa realizačního týmu a hlavního trenéra Jiřího Šlégra, předsedy představenstva. Vedení klubu se s Razýmem a Skuhrovcem dohodlo na ročních smlouvách s roční opcí.

Šestapadesátiletý Razým, někdejší útočník Plzně a dalších klubů, v roce 1986 hrál za Litvínov v rámci hráčské výměny s Plzní za Vladimíra Kýhose mladšího, nynějšího kouče Mladé Boleslavi. „Už je to dávno, byla to jen roční epizoda a vrátil jsem se do Plzně," usmál se Razým při vzpomínce na tehdejší starty v litvínovském dresu.

Váží si možnosti trénování v elitní soutěži. „Extraligu jsem sledoval i při svém angažmá v pražské Slavii. Viděl jsem nejen domácí zápasy Sparty v Praze, ale na extraligu jsem chodil i při návštěvě domovské Plzně, když mi to pracovní povinnosti ve WSM lize dovolily," potvrdil novopečený litvínovský kouč, že po ukončení dřívějšího plzeňského působení neztratil kontakt s nejvyšší soutěží.

Trenérem brankářů v Litvínově zůstává Zdeněk Orct, kondičním trenérem Ondřej Ježek a videokoučem Viktor Lukeš.

Vedení klubu pracuje i na tvorbě kádru pro příští sezónu. Zůstávají například kapitán mužstva Michal Trávníček, František Gerhát i obránce Jiří Hunkes, první novou tváří je obránce Jan Ščotka z Pardubic. Jiří Hunkes ke svému setrvání poznamenal: „Po hektickém boji o záchranu, který nám sebral fyzické i psychické síly, mám novou motivaci. Ještě se necítím do starého železa a věřím, že pár sezón vydržím."

Josef Pešout, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tipsport extraliga

Filtr článků - Tipsport extraliga


Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..