Zlín porazil Plzeň, gólman Čech udržel podruhé čisté konto

ZLÍN

Hokejisté Hamé Zlín porazili v nedělním 20. extraligovém kole Plzeň 3:0. Vítěznou trefu si připsal ve 26. minutě útočník Ivan Rachůnek, gólman Jakub Čech udržel podruhé v sezóně čisté konto.

Zlín začal druhé domácí utkání za sebou aktivně, už ve druhé minutě se objevil v šanci Melenovský, gólman Málek ale zůstal nepřekonán. Domácím se vůbec nedařily přesilovky, v nichž Západočeši bez velkého úsilí odolávali a pak málem udeřili. Šindelovu dělovku od z úhlu ale brankář Čech ukryl do lapačky. V 15. minutě naskočil z trestné lavice obránce Horáček, který ujížděl sám na Málka, při zakončení ovšem mířil nad. Plzeňského gólmana pak nechal vyniknout Kašpařík, který pálil z mezikruží.

V úvodu druhé třetiny hostující zadáci zapomněli před Málkem na Kováře s Čechem, jehož pokus brankář ztlumil a kotouč se otřel o levou tyčku. Ve 26. minutě si zlínská čtvrtá pětka vytvořila tlak, Západočeši nepokryli Lešku s Rachůnkem, který střelou bez přípravy otevřel skóre.

O minutu později vysunul Mazanec z obranného pásma Padělka, jenž ale v rozhodující chvíli zapomněl puk za sebou a nestihl ani zakončit. Po chybě Horáčka najížděl během přesilovky týmu Hamé na Čecha i Divíšek, jenže ani on nedokázal vyrovnat. Stejný hráč při signalizovaném vyloučení domácího hráče trestuhodně minul odkrytou klec a Zlín soupeře potrestal. Při hře čtyř proti čtyřem Kristek bekhendem uvolnil Čecha a centr třetí zlínské formace nedal Málkovi šanci.

Ve 47. minutě připravil Melenovský šanci pro Kašpaříka, který opět neuspěl, ale o chvíli později zvýšil vedení po Balánově nahrávce svou první trefou v sezoně Michal Pšurný. Plzeň po obdrženém gólu ještě více otevřela hru a domácí měli hodně prostoru k brejkům, jenže Málek byl výborný a svůj celek uchránil od vyšší porážky.

Hamé Zlín - Lasselsberger Plzeň 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 26. Rachůnek (Leška), 39. M. Čech (Kristek), 48. M. Pšurný (Balán). Rozhodčí: Minář - Chytil, Machálek. Vyloučení: 8:10. Bez využití. Diváci: 4119.
Zlín: J. Čech - Hamrlík, A. Novotný, Nosek, Zubíček, Horáček, L. Galvas, Marušák, Lučka - Kubiš, Leška, Rachůnek - Melenovský, Kašpařík, Záhorovský - Kovář, M. Čech, Kristek - M. Pšurný, Balán, R. Pšurný. Trenéři: Bokroš a Stuchlík.
Plzeň: Málek - Cartelli, Derner, Benák, Mazanec, Nedoma, Trnka, - Zelenka, Divíšek, Matějovský - Důras, Šindel, Adamský - A. Padělek, Fabuš, Ludvík - J. Heřman, Kubalík, Šaffer. Trenéři: J. Kučera a F. Černý.