Omsk - Astana 4:3 SNOmsk dal tři góly za osm minut a zachránil výhru nad Astanou

Moskva

Hokejisté Omsku zachránili v Kontinentální lize mohutným finišem vítězství nad Barysem Astana. Avangard ještě v 51. minutě prohrával o tři branky, během osmi minut však domácí hráči dokázali vyrovnat na 3:3 a v samostatných nájezdech jim Ilja Michejev zajistil dvoubodový zisk.

Druhý i třetí gól vstřelil Omsk při hře bez brankáře a nakonec odvrátil hrozící třetí porážku za sebou, která by ho připravila o první místo v tabulce Černyševovy divize. Za Barys chytal Švéd Henrik Karlsson, jeho český náhradník Dominik Hrachovina zůstal na střídačce.

V dalším utkání, které rozhodl až rozstřel, pomohl Robin Hanzl k vítězství moskevského Spartaku 2:1 v Soči. Český útočník proměnil nájezd v třetí sérii, definitivně pak výhru hostům zajistil Kaspars Daugavinš.