CSKA - Omsk 3:0Stav série 2:0Sorokin v druhém finále nedostal gól, CSKA znovu zdolal Omsk

Moskva

Hokejisté CSKA Moskva vyhráli v druhém finále Kontinentální ligy doma 3:0 nad Omskem a dvě vítězství je dělí od titulu, na který slavný klub čeká tři desítky let. Všechny tři góly padly až v závěrečné desetiminutovce, dvakrát se domácí hráči trefili do opuštěné branky. Čisté konto vychytal Ilja Sorokin.

Omsk vedl po dvou třetinách na střely 20:9, ale skóre zápasu otevřel v 54. minutě domácí Konstantin Okulov, jehož střela se do sítě dostala po odrazu od horní tyče do zad brankáře Igora Bobkova. Další góly pak přidali nejlepší střelec play off Michail Grigorenko a Sergej Andronov.

Naposledy triumfoval CSKA ještě za sovětské éry, v roce 1989. O Gagarinův pohár usiloval dvakrát, ale před třemi lety podlehl ve finále Magnitogorsku a loni Kazani. Letos Moskvané ovládli základní část a roli favorita zatím plní i ve finále.

Třetí zápas je na programu ve středu v Omsku.