Živě

Velká výzva pro českou legendu! Růžička se údajně dohodl se slovenským gigantem

24. května 2019 14:18 - Praha

Vladimír Růžička (55) měl ve čtvrtek podepsat trenérskou smlouvu se slovenským účastníkem Kontinentální hokejové ligy (KHL) Slovanem Bratislava. V pátek to napsal deník Nový čas s odvoláním se na „zdroj z hokejového prostředí".

 

Profimedia.cz

Klub ani Růžička tuto informaci zatím nepotvrdili. „Snažili jsme se Růžičkovi dovolat, ale nebral nám telefon," napsal list. Bývalý trenér reprezentace po uplynulé sezóně skončil na lavičce Chomutova.

Novému času stejný zdroj potvrdil, že Slovan zůstává v KHL navzdory dluhům, které má vůči hráčům a magistrátu hlavního města Bratislava. Ve středu 29. května má padnout definitivní rozhodnutí na setkání představitelů všech klubů KHL v Moskvě.

Vladimír Růžička by měl trénovat bratislavský Slovan

Profimedia.cz

Podle sportovního ředitele Slovanu Oldřicha Štefla bude klub informovat o aktuální situaci příští pondělí. Rusové prý mají připravený kalendář KHL pro ročník 2019/2020 se Slovanem Bratislava i bez něj. Sport.cz to potvrdilo mediální oddělení soutěže v mailu zaslaném před týdnem.

Nový investor z Česka?

Koncem dubna 2019 viceprezident klubu Juraj Široký mladší přitom informoval, že klub má nového investora z České republiky, kterého však nekonkretizoval. „K dnešnímu dni nemá klub zajištěny finance pro příští ročník," upozornilo mediální oddělení KHL.

Vladimír Růžička v Chomutově skončil

Investor si to údajně rozmyslel, protože financování klubu v KHL je dražší, než předpokládal. Investor měl splatit dluh Slovanu vůči městu Bratislava za pronájem zimního stadionu ve výši téměř milion eur.

Klub má rovněž dluhy vůči hráčům, kteří hráli v Bratislavě v uplynulé sezóně. „Prioritou je vyplatit hráče, abychom mohli skládat nové mužstvo co nejdříve," řekl tehdy viceprezident klubu.

Ivan Vilček, Sport.cz, Právo

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..