Jekatěrinburg - Jaroslavl 4:1Kovář čaroval a po čtyřech porážkách vychytal Jekatěrinburgu výhru

Moskva

Hokejisté Jekatěrinburgu v KHL po čtyřech porážkách opět zvítězili a vrátili se na první místo v tabulce Východní konference. Avtomobilist na domácím ledě porazil Jaroslavl 4:1, brankář Jakub Kovář k tomu přispěl 41 zákroky.

Český brankář Jakub Kovář čelí střele při utkání s Německem.

Jekatěrinburg zahájil sezonu osmi výhrami, následovaly však čtyři nezdary. V utkání proti Jaroslavli domácí celek vedl po úvodní třetině 2:0, Kováře pak překonal jen Nikolaj Kovalenko, který v 35. minutě využil po sólovém průniku přesilovou hru.

Avtomobilist ale v závěrečném dějství přidal ještě dva góly. Hosté přitom byli na střely na branku výrazně lepší, v této statistice zvítězili 42:29.

Potřetí v sezoně se trefil Jiří Sekáč z CSKA, který v moskevském derby se Spartakem využil v 39. minutě přesilovou hru tečí střely od modré čáry. Český útočník přidal i dvě asistence a pomohl hostům k vysoké výhře 9:3.