Jágr vítězným gólem zařídil Omsku šestou výhru za sebou

PRAHA/MOSKVA

Svým osmým gólem v sezóně zařídil útočník Jaromír Jágr hokejistům Omsku už šesté vítězství v Kontinentální lize za sebou. Avangard v pondělí zdolal MVD Balašicha 7:4. Česká hvězda zajistila v 52. minutě svou brankou domácím vedení 5:4, navíc si Jágr připsal ještě dvě asistence, jednu přihrávku zaznamenal také další český útočník ve službách Avangardu Jakub Klepiš.

Jaromír Jágr v dresu Avangardu Omsk.

Omsk vedl v zápase už 3:0, ale soupeř dokázal ve 46. minutě vyrovnat. Také na další branku sibiřského celku hosté odpověděli. Až závěrečná desetiminutovka vyzněla jednoznačně pro Jágrův tým, který poprvé vedl kanadský kouč Wayne Fleming. Avangard si výhrou pojistil první místo v Charlamovově divizi. Jágr má po dvanácti zápasech na kontě osm branek a pět asistencí.

V dresu novokuzněckého Metallurgu si připsal branku český forvard Miroslav Hořava, který po šestnácti minutách hry  otevřel skóre na ledě Lady Toljatti. Nadvládu hostů potvrdil ještě před první přestávkou Čupin a v poslední minutě přidal třetí gól Chlebnikov. Domácí korigovali až v závěru utkání úspěšnou trefou Vorobjeva.

Český obránce kazašské Astany Tomáš Klouček se přihrávkou podílel na gólu slovenského útočníka Jozefa Stümpela, vedení nad Atlantem Mytišči vydrželo domácím ale jen do začátku druhé třetiny. Pak převzali otěže zápasu hosté a nakonec dovedli duel k vítězství 4:3.

Omsk - MVD Balašicha 7:4 (2:0, 1:2, 4:2)
Branky: 7. Rabykin (Jágr), 8. Ježov, 27. Čerepanov, 47. a 60. Volkov, 52. Jágr, 56. Pestunov (Jágr, Klepiš) - 29. a 48. Gorbunov, 34. Mosaljev, 46. Solovjev
Lada Toljatti - Metallurg Novokuzněck 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)
Branky: 58. Vorobjev - 16. Hořava, 20. Čupin, 40. Chlebnikov.
Barys Astana - Atlant Mytišči 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)
Branky: 8. Stümpel (Klouček), 30. Smoljaninov, 54. Solarev - 22. Vlasenkov, 23. Mozjakin, 43. Pirnes, 51. Chominskij.
SKA Petrohrad - Spartak Moskva 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
Branky: 6. Kučerjavenko, 13. Polovik, 26. Švidkin, 30. Sušinskij - 15. Drozděckij.
Něftěchimik Nižněkamsk - Amur Chabarovsk 4:2 (4:0, 0:0, 0:2)
Branky: 3. Teljukin, 12. Makarov, 15. Smirnov, 18. Hubáček - 46. Nylander, 60. Sevostjanov.
AK Bars Kazaň - Sibir Novosibirsk 8:4 (2:1, 4:2, 2:1)
Branky: 4., 20., 32. a 52. Hentunen, 22. Panin, 22. Šafigulin, 23. Zaripov, 32. Kapanen, 54. Morozov - 8. Lapin, 21. Čistokletov, 26. Juškevič, 50. Markelov.