Dva Jágrovy góly Omsku na výhru nestačily

MOSKVA

Jaromír Jágr vstřelil dva góly v pondělním utkání Kontinentální hokejové ligy, hostující Omsk přesto prohrál v Čechově s domácím Viťazem 4:5. Český útočník na přelomu druhé a třetí třetiny zlikvidoval dvoubrankové vedení soupeře na 3:3, během dalších tří minut Viťaz vedl znovu o dva góly a to už hosté otočit nedokázali.

Jaromír Jágr (druhý zprava) v dresu Omsku

Jágr už má na kontě 12 gólů a jediný jej dělí od dosavadního nejlepšího střelce a lídra kanadského bodování KHL Jana Marka z Magnitogorsku. Po dnešku mají oba čeští hokejisté na kontě 23 kanadských bodů.

Dvanáct branek dal v KHL už také slovenský útočník Marcel Hossa, jenž dnes byl jediným střelcem Dinama Riga při porážce 2:3 s Jaroslavlí. Na vítězství hostujícího týmu se podílel jednou brankou Zbyněk Irgl, dvě asistence zaznamenal další český útočník ve službách Lokomotivu Josef Vašíček.

Viťaz Čechov - Omsk 5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Branky: 16. Karpov, 27. a 30. Nosov, 42. Chacej, 45. Sergejev - 7. Čerepanov, 39. a 42. Jágr (na první Rosa), 50. Kurjanov.
Dynamo Moskva - SKA Petrohrad 4:1 (0:1, 1:0, 3:0)
Branky: 11. Gorovikov, 50. Landry, 56. Něprjajev (Čajánek), 57. Šitikov - 37. Jemeljev.
Dinamo Minsk - Čerepovec 3:7 (0:3, 2:1, 1:3)
Branky: 26. Michaljev, 38. a 58. Platt - 13. Bardin (Straka), 13. Nagy, 14. Popěrečnyj, 29. Truněv, 51. Zevachin, 53. Gubin, 56. Jakubov.
Dynamo Riga - Lokomotiv Jaroslavl 2:3 (0:3, 1:0, 1:0)
Branky: 24. a 50. Marcel Hossa - 9. Jašin, 11. Irgl (Vašíček), 19. Kudašov (Vašíček).