Rubriky:

Kontinentální liga

S hokejistou Čerepanovem se přišly rozloučit desítky tisíc lidí

15. října 2008 12:32 - MOSKVA/OMSK

Davy lidí se ve středu v Omsku přišly naposledy rozloučit s hokejistou Alexejem Čerepanovem. Devatenáctiletý hráč v pondělí náhle zemřel na zástavu srdce během zápasu omského Avangardu v Čechově. v Ve středu byl v západosibiřském městě pochován.

 

www.khl.ru

Smuteční ceremonie se odehrála v hokejové aréně, kde Čerepanov hrával, a následně byl pohřben na omském Severním hřbitově. "Rozloučit se přišlo na 60 000 lidí, to ruský hokej nepamatuje. Byl to proud lidí, několikakilometrová fronta," popsal mluvčí klubu Arkadij Alexejev.

"Smrt nejnadějnějšího mladého hráče ruského hokeje námi otřásla do hloubi duše. Náš žal je bezbřehý," prohlásil guvernér Omské oblasti Leonid Poležajev, který také vede správní radu hokejového klubu.

Český hokejista Jaromír Jágr podle serveru gazeta.ru stěží zadržoval své emoce a po tváři mu tekly slzy, když jako jeden z posledních přišel k rakvi s Čerepanovem, aby se rozloučil s již bývalým spoluhráčem. "Sotva ševelil rty, když dlouho hleděl do tváře zesnulého," napsal reportér.

 

Památce Alexeje Čerepanova se přišel poklonit i jeho spoluhráč Jaromír JágrPamátce Alexeje Čerepanova se přišel poklonit i jeho spoluhráč Jaromír Jágrfoto: www.khl.ru

Rodiče, pocházející z Altajského kraje, se rozhodli pochovat syna tam, kde měl tolik příznivců. Fanoušci ve středu také navrhli přejmenovat místní arénu na Čerepanovův stadión, jakož i pojmenovat po hokejistovi ulici, na níž stadión stojí.

Náhlé úmrtí Alexeje Čerepanova:
Hokejista Čerepanov zemřel po zápase KHL
Šok, vztek, a slzy: mladá hvězda vyhasla  
Čerepanov prý trpěl ischemickou chorobou srdeční
Spoluhráč Rosa: Jsme v šoku!
Čerepanov zemřel na akutní selhání srdce
Rozloučit se přišly desítky tisíc lidí

Tisíce fanoušků vzdávaly poctu zesnulému hokejistovi již během úterka, kdy u stadiónu slzící lidé zapalovali svíčky a kladli květiny. "K desetitisícové hale přišlo více fanoušků než na domácí zápasy Avangardu," napsala agentura ITAR-TASS.

Byl srovnáván s Ovečkinem

Devatenáctiletý Čerepanov byl považován za velký talent ruského hokeje, dokonce už začínal být srovnáván s hvězdou NHL Alexandrem Ovečkinem. Za Omsk odehrál celkem 129 ligových zápasů, vstřelil 49 gólů a na 34 přihrál.

Poslední gól dal právě v osudném zápase 13. října v Čechově. V 57. minutě na lavičce náhle zkolaboval a následně zemřel na zástavu srdce. Podle prvních zjištění státního zastupitelství, jež tragédii vyšetřuje, trpěl Čerepanov srdeční chorobou. Zároveň však vyšetřovatelé nařídili krevní testy, aby se zjistilo, zda hráč neměl v těle doping.

Smrt mladého hráče budí v Rusku mnoho otazníků, zejména pokud jde o včasnost poskytnutí první pomoci a zdravotní péči o sportovce vůbec. Případ vyšetřuje prokuratura, vedení Kontinentální hokejové ligy i hokejové odbory.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..