Rubriky:

Kontinentální liga

Prokuratura bude zjišťovat, zda Čerepanov nebral doping

16. října 2008 13:12 - MOSKVA

Vyšetřovací komise ruské prokuratury, která se zabývá náhlým úmrtím hokejisty Alexeje Čerepanova, bude rovněž zjišťovat, zda v krvi devatenáctiletého sportovce nebyly známky podpůrných prostředků. Informovala o tom ruská tisková agentura Interfax. Čerepanov zemřel během pondělního hokejového zápasu Kontinentální hokejové ligy Čechov - Omsk na selhání srdce.

 

www.khl.ru

Vyšetření krve může dokázat, zda byl v těle Čerepanova doping a bude provedeno několik analýz, které by to mohly potvrdit nebo vyloučit.

Čerepanovovi selhalo srdce na konci pondělního utkání KHL mezi Čechovem a Omskem. Na stadionu přitom v té době už nebyla sanitka a když záchranáři dorazili na místo, pro změnu neměli defibrilátor, kterým mohli mladého hráče oživit. Čerepanov byl odvezen do nemocnice, kde jeho život hodinu před půlnocí vyhasl.

Náhlé úmrtí Alexeje Čerepanova:
Hokejista Čerepanov zemřel po zápase KHL
Šok, vztek, a slzy: mladá hvězda vyhasla  
Čerepanov prý trpěl ischemickou chorobou srdeční
Spoluhráč Rosa: Jsme v šoku!
Čerepanov zemřel na akutní selhání srdce
Rozloučit se přišly desítky tisíc lidí

Podle experta ze soudního lékařství bylo příčinou smrti nedostatečné prokrvení srdce. Čerepanovo srdce mělo navíc téměř dvojnásobnou hmotnost, než je obvyklé.

grg, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..