Prusek vychytal hokejistům Rigy další výhru v KHL

Brankář Martin Prusek pomohl hokejistům Dinama Riga v Kontinentální lize k dalšímu vítězství. Poté, co třiatřicetiletý gólman nedovolil na Štědrý den skórovat střelcům Omsku, přispěl v sobotu k výhře 4:2 nad Chimikem Voskresensk. Na druhý gól domácího celku, který si tak opět vylepšil vyhlídky na účast v play-off, přihrál Marcelu Hossovi český obránce Filip Novák.

Filip Novák (vpravo) v dresu Dynama Riga

Lotyšský klub nicméně zlomil vyrovnaný duel až ve třetí třetině, v níž vstřelil vítězný gól Alexandr Niživij a na konečných 4:2 pečetil Martins Cipulis.

Čechovský Viťjaz po páteční prohře s Astanou neuspěl na domácím ledě ani v sobotu. Do utkání s Kazaní sice vstoupil lépe, hosté ale ve druhé třetině otočili vývoj zápasu třemi góly a v poslední části dovolili domácím snížit na rozdíl jedné branky.

Dynamo Riga - Chimik Voskresensk 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)
Branky: 1. Ellison, 24. Hossa (Novák), 49. Niživij, 59. Cipulis - 5. Bobrov, 24. Galkin.
Viťjaz Čechov - Kazaň 5:6 (4:3, 0:3, 1:0)
Branky: 1. Radulov, 3. Radulov, 13. Vasiljev, 19. Vasiljev, 45. Bezrukov - 9. Kazionov, 15. Hentunen, 19. Martensson, 23. Medveděv, 31. Stěpanov, 35. Petrov.