Kontinentální liga

Jágr opět skóroval a Omsk vyhrál nad Balašichou

28. ledna 2010 16:53 - PRAHA/MOSKVA

Po dvou zápasech bez bodu se Jaromír Jágr opět zapsal do statistik a hokejisté Avangardu Omsk i zásluhou jeho gólu porazili v Kontinentální lize (KHL) Balašichu 2:0. V dalším zápase si z kazašské Astany odvezli devítibrankový výprask hráči Spartaku Moskva, které vede český kouč Miloš Říha.

Omsk vedl nad Balašichou už od druhé minuty, když skóre zápasu otevřel Timofej Šiškanov. Na konci druhé třetiny si pak najel před branku hostí Jaromír Jágr a střelou bekhendem zvýšil na konečných 2:0. Omsk znovu vyhrál po dvou předchozích porážkách.

Do Astany přivezl český kouč Spartaku Miloš Říha hned pět slovenských svěřenců, jenže hrdinou zápasu byl nakonec jejich krajan v domácím dresu Jozef Stümpel. Při vysokém vítězství 9:3 dvě branky vstřelil a na další přihrál. Jeden gól a tři asistence si připsal jeho spoluhráč Maxim Spiridonov.

Vítězství se nedočkal ani druhý český kouč v KHL Marek Sýkora, jeho Jekatěrinburg prohrál na vlastním ledě s Novosibirskem 3:4. Jednou asistencí k tomu přispěl i útočník hostí Leoš Čermák. Do statistik se zapsal i Jan Marek z Magnitogorsku, který přihrál Aťjušovovi na první gól svého týmu proti Novokuzněcku. Metallurg nakonec vyhrál 4:0.

Ve čtvrtek probíhá lednový program KHL naposledy, nyní má liga pauzu kvůli sobotnímu Utkání hvězd v běloruském Minsku. Znovu se rozjede v pondělí 1. února.

Omsk - Balašicha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 2. Šiškanov, 38. Jágr.
Astana - Spartak Moskva 9:3 (4:1, 2:0, 3:2)
Branky: 2. a 5. Krasnoslobodcev, 13. a 46. Stümpel, 20. Solarev, 25. Dallman, 37. Romanov, 51. Glazačev, 52. Spiridonov - 3. Cibák, 41. Obšut, 54. Upper.
Magnitogorsk - Novokuzněck 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)
Branky: 16. Aťjušov (Marek), 17. F. Fjodorov, 24. Koivisto, 42. Kontiola
Čeljabinsk - Chabarovsk 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky: 35. Abdullin, 59. Plotnikov.
Ufa - Jaroslavl 3:0 (0:0, 3:0, 0:0)
Branky: 23. Perežogin, 31. Hannula, 35. Zinovjev.
Jekatěrinburg - Novosibirsk 3:4 (0:1, 1:2, 2:1)
Branky: 39. Kazionov, 53. Guljavcev, 60. Žmakin - 17. Tarasenko, 22. Tarasov (Čermák), 29. Sokolov, 55. Charitonov.
Čerepovec - Dynamo Moskva 4:3 po sam. nájezdech
Branky: 20. Kazakovcev, 28. Bardin, 36. Alexandrov, rozh. nájezd Gubin - 11. Omark, 20. a 36. Hudler
Petrohrad - Dinamo Minsk 2:4
Branky: 30. Brylin, 40. Sušinskij - 11. Michaljov, 18. Kočetkov, 48. a 52. Platt
Atlant Mytišči - Dinamo Riga 5:6 v prodl.
Branky: 11. Mozjakin, 13. Bulis, 17. Kvaša, 25. Zubarev (Bulis), 54. Landry - 32. Karsums, 42. Hossa, 43. Arnason, 49. Redliks, 53. Bukarts, 65. Darzinš