Rubriky:

Kontinentální liga

Chaos v KHL kvůli Bělorusku. Jokerit odmítl letět do Minsku, zápas nebude

3. září 2020 12:37 - Helsinki/Praha
(Aktualizováno: 3. září 2020 14:37)

Napjatá politická situace v Bělorusku si už začíná vybírat daň i na sportovním poli. Navíc na tom, které tamní kontroverzní vůdce Alexandr Lukašenko nejvíc miluje - v ledním hokeji. Hráči finského Jokeritu Helsinki neodletěli k úvodnímu zápasu KHL na ledě Dinama Minsk. Zápas se tak ve čtvrtek neuskuteční, což bez dalších podrobností potvrdilo vedení soutěže.

 

Jokerit Helsinki

Jokerit nejprve oznámil, že do Minsku odletí ve čtvrtek a v Minsku stráví jen 8 hodin a po půlnoci se vrátí zpět.

Z Helsinek měli odletět hráči ve čtvrtek v jednu hodinu odpoledne. Jenže tým se do odletové haly nedostavil a let společnosti Finnair byl zrušen. Podle finských médií iniciovali neodletět k utkání sami hráči Jokeritu, kteří se báli o svou bezpečnost v Minsku.

Fanoušci Jokeritu ohlásili bojkot kvůli zápasu v Minsku

Podle regulí soutěže hrozí týmu za nedostavění se k zápasu kontumační porážka. Zároveň mu má být uložena pokuta ve výší tří milionů rublů (zhruba 890 tisíc korun) a je současně povinen uhradit soupeři vzniklé ztráty.

Původní rozhodnutí Jokeritu k utkání v Minsku nastoupit vyprovokovalo ve Finsku silnou kritiku i kvůli tomu, že autoritářský vůdce Lukašenko, jehož režim potlačuje pokojné demonstrace proti údajně zmanipulovaným prezidentským volbám, používá hokej a účast v prestižní KHL jako nástroj propagandy.

roj, škv, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..