Rubriky:

Kontinentální liga

Ze životopisu brankáře. V létě kontrakt za půl miliardy, dnes je bez práce

13. ledna 2011 08:41 - PRAHA

Ve čtyřiatřiceti letech udělal opravdové terno. Hokejový brankář Jevgenij Nabokov dal po deseti letech vale NHL, v červenci se upsal Petrohradu v Kontinentální lize. Svým podpisem ztvrdil kontrakt na šest let za 24 miliónů dolarů, tedy 455 miliónů korun! Pohádka. Jenže. Krásné léto vystřídal tápající podzim, následovalo zimní sbohem. V Rusku předčasně skončil a v této sezóně už si asi výstroj v NHL nenavlékne. Tam totiž mířil.

 

www.khl.ru

„V této sezóně už patrně chytat nebude. Tampa má Rolosona z Islanders. Další jiné návrhy nejsou na cestě. Není důvod mluvit o tomto tématu,“ citoval brankářova agenta Sergeje Isakova Sovětskij sport.

Co tedy bude pětatřicetiletý gólman dělat? Muž, kterého si v roce 1994 vybralo San Jose v úvodním kole draftu, je už měsíc bez angažmá. „Jsem z toho překvapený, žádné náznaky jsem neměl,“ řekl překvapivému balení kufrů Jakub Štěpánek, který se po odchodu Nabokova stal v Petrohradu jedničkou.

Zkušený ruský gólman přišel do KHL s velkou pompou, byl obletován, patřil mezi hvězdy, ale po třech měsících si zabalil. Proč? Nikdo oficiálně neví, ale jeho výsledky nepatřily v soutěži mezi nejlepší.

Teď je účastník All-Star Game 2001 v NHL a nejlepší gólman mistrovství světa 2008 bez práce. Že by důchod v pětatřiceti letech? Loučením v Petrohradu si ale na "stáří" nevydělal.

lik, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..