Dva Markovy góly stačily hokejistům CSKA jen na bod

MOSKVA

Český hokejový útočník Jan Marek podruhé v sezóně KHL vstřelil v utkání dva góly, jeho CSKA Moskva to však stačilo jen na bod. Tým se slavnou minulostí v úterý prohrál 3:4 po samostatných nájezdech na ledě Dinama Riga a připsal si pátou porážku za sebou.

Jan Marek v dresu CSKA Moskva

CSKA díky svému nejproduktivnějšímu hráči Markovi získal alespoň bod, což se mu povedlo v novém kalendářním roce poprvé. Domácí vyrovnali minutu před koncem třetí třetiny v power play a díky dvěma proměněným nájezdům Alexandra Niživijse brali bod navíc. Marek naopak dvakrát proti Chrisi Holtovi v brance Rigy neuspěl.

Moskevský tým ztrácí po další porážce na postup do play off už 16 bodů a jeho naděje na boj o Gagarinův pohár jsou mizivé. Klubová sezona tak nejspíš už 20. února pro českého reprezentanta Marka skončí. O mistra světa z Německa měl sice velký zájem Atlant Mytišči, který trénuje Miloš Říha, představitelé CSKA však podle listu Sovětskij Sport oznámili, že žádného svého hráče do konce ročníku nepustí.

Kontinentální hokejová liga
Viťaz Čechov - Čerepovec 2:1, Dinamo Riga - CSKA Moskva 4:3 po sam. nájezdech (za hosty Marek 2+0).