Živě

Radilovi se daří, útočí na svůj rekord v KHL. Mám nejlepšího trenéra v Rusku, říká

18. listopadu 2020 17:44 - Moskva

Útočník Lukáš Radil zažívá vydařený návrat do Kontinentální hokejové ligy a už před polovinou základní části atakuje svůj střelecký rekord v soutěži. Za Spartak Moskva dal třicetiletý reprezentant v 21 zápasech čtrnáct branek a od maxima z ročníku 2017/18 ho dělí jen dva góly. Do moskevského klubu se Radil letos vrátil po dvou sezonách v NHL.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jestli se mi to podaří překonat? Uvidíme, ještě jsme neodehráli ani polovinu šampionátu. Uvidíme, jak to bude na konci," řekl Radil webu allhockey.ru. Pardubický odchovanec se aktuálně dělí o druhé místo v tabulce střelců KHL. Lépe je na tom jen Alexej Makejev z Jekatěrinburgu, který vstřelil 16 branek.

Radilovi svědčí spolupráce s finským reprezentantem Jorim Lehterou a Sergejem Širokovem, s nimiž vytvořil elitní formaci Spartaku. "Myslím si, že jsou to nejlepší hráči v KHL. Oba mají hodně zkušeností a hrají skvěle. Já se snažím jim jen pomáhat," řekl Radil, podle nějž jsou oba spoluhráči silní na puku, hrají chytře a dobře střílí. "Navíc mají vždy dobrou náladu. Hokej pro nás není práce, ale zábava," podotkl účastník mistrovství světa v roce 2017 a olympijských her v následujícím roce.

Radil v KHL opět skóroval proti Viťazu a dotáhl se na Jaškina

V elitní formaci navíc může zaskočit i Slovák Marek Bakoš, jenž už s Radilem a Lehterou také nastupoval. "Je pravda, že se mu s námi také dařilo. Nastoupíme tak, jak řeknou trenéři, a vždy to bude v pohodě," řekl Radil. Spartak momentálně drží sérii čtyř výher a šesté místo v tabulce Západní konference KHL. Vítěznou šňůru bude jeho tým hájit dnes, kdy se utká s Čerepovcem.

Velkou zásluhu na herní pohodě Spartaku má i trenér Oleg Znarok, se kterým Radil dobře vychází. "V Rusku jsem neměl lepšího trenéra, než jen Znarok. Teď se nám daří a věřím, že budeme naši pozici ještě vylepšovat," uvedl Radil. "Oleg se stal mistrem světa, vyhrál olympiádu i získal Gagarinův pohár. Pro mě je to nejlepší trenér v Rusku," řekl o bývalém úspěšném kouči ruské reprezentace, jenž vede moskevský klub druhou sezonu.

ČTK

EURO 2021

Evropský fotbalový svátek, jež byl kvůli koronaviru o rok odložen, začíná 11. června a končí 11. července 2021. Revoluční EURO pořádá hned 11 evropských zemí a poprvé se na něm představí video asistent rozhodčího (VAR). Česká reprezentace se v rámci skupiny D utká se Skotskem, Chorvatskem a Anglií, finále turnaje hostí londýnské Wembley.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..