Rubriky:

Kontinentální liga

Norský útočník Thoresen z Ufy se na MS na Slovensku nepředstaví

19. dubna 2011 15:10 - OSLO

Bez hvězdy ruského celku Ufa Patricka Thoresena se budou muset obejít na mistrovství světa na Slovensku hokejisté Norska. Sedmadvacetiletý útočník, který získal v sobotu v KHL Gagarinův pohár, se omluvil trenérovi Royovi Johansenovi z rodinných důvodů. Rozhodl se věnovat manželce a svým dvěma dětem.

 

Hans Deryk, Reuters

"Byl jsem od rodiny dvacet z dvaadvaceti posledních měsíců. Rád bych s klukama bojoval na mistrovství světa, ale rodina je na prvním místě," řekl Thoresen norským médiím. V Rusku působil bývalý hráč Edmontonu či New Yorku Islanders z NHL druhou sezonu, když přišel do Ufy ze švýcarského Lugana.

Johansen nabídl Thoresenovi, aby vzal rodinu na mistrovství světa na Slovensko s sebou, ale neuspěl. "Můj syn každé ráno brečí, když se probudí, že táta není doma. Musím se teď věnovat rodině," dodal hokejista.

Norové se tak musí obejít bez hráče, který byl s 66 body za 29 branek a 37 asistencí z 54 zápasů druhým nejproduktivnějším hráčem základní části KHL. V play off skončil s 18 body za tři trefy a 15 přihrávek z 21 utkání čtvrtý.

Norové budou hrát v základní skupině C v Košicích se Švédskem, Spojenými státy americkými a Rakouskem.

ČTK

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..