Jaroslavl se do KHL vrátí v roce 2012 a bude mít jisté play off

12. září 2011 16:23 - MOSKVA

Hokejový klub Lokomotiv Jaroslavl se po vynechané sezóně 2011/12 vrátí na podzim roku 2012 do Kontinentální hokejové ligy (KHL) a bude mít navíc jisté místo v play off. Dohodli se na tom představitelé ruského hokeje na dnešní poradě v Kremlu za účasti ruského prezidenta Dmitrije Medveděva.

 

www.khl.ru

Prakticky všichni hokejisté ze soupisky Lokomotivu, včetně českých reprezentantů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka, minulý týden tragicky zahynuli při leteckém neštěstí u Jaroslavle. Jejich letoun Jak-42 se zřítil při cestě k prvnímu ligovému zápasu sezony do běloruské metropole Minsku. Vedení Lokomotivu po katastrofě oznámilo, že v právě zahájeném ročníku 2011/12 klub nenastoupí.

Z hokejové mapy však Jaroslavl nezmizí. Na kostře farmářského týmu Lokomotivu vytvoří trenér Pjotr Vorobjov mužstvo, které v prosinci začne hrát druhou nejvyšší ruskou soutěž VHL. Bez ohledu na výsledky bude mít Jaroslavl jistou účast v play off.

Po vynechané sezoně pak bude mít Lokomotiv garantovaný nejen návrat do KHL, ale i účast ve vyřazovacích bojích o Gagarinův pohár. Klub bude moci mimořádně využít služeb až šesti zahraničních hráčů.

"Stát udělá všechno pro to, aby podpořil klub a jeho tradici, která se v posledních letech zformovala. Vznikl skvělý tým, o němž se jen s velkou bolestí mluví v minulém čase," řekl ruský prezident Medveděv na poradě, kterou zahájil minutou ticha k uctění mrtvých.

Schůzky se zúčastnilo 12 lidí včetně prezidenta Ruské hokejové federace Vladislava Treťjaka, prezidenta Lokomotivu Jurije Jakovleva, prezidenta KHL Alexandra Medveděva nebo předsedy rady ředitelů KHL Vjačeslava Fetisova.

Ruský prezident Medveděv zvlášť poukázal na povinnost postarat se o pozůstalé a dodržet platné závazky vyplývající z hráčských kontraktů. Ministr sportu Vitalij Mutko uvedl, že rodiny obětí letecké tragédie dostanou odškodnění dva miliony rublů (zhruba 1,19 milionu korun) a příspěvek na pohřeb 25.000 rublů (15 tisíc korun).

ČTK, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestupuje, nejlepší čtyři týmy postupují přímo do čtvrtfinále, osm týmů hraje předkolo. Play-off začíná 10. března.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..