Jokerit - Dynamo 4:5 PP Jaškin překonal český střelecký rekord v KHL

20. února 2021 16:09
(Aktualizováno: 20. února 2021 21:06)

Útočník Dmitrij Jaškin pomohl k výhře Dynama Moskva 5:4 v prodloužení na ledě Jokeritu 36. gólem v ročníku a překonal český střelecký rekord v sezoně Kontinentální hokejové ligy. Za domácí skóroval dvakrát obránce David Sklenička, což se mu podařilo v soutěži poprvé.

Vlastimil Vacek, Právo

Kanonýr Jaškin se prosadil v 47. minutě a vyrovnal na 3:3. Odchovanec Vsetína dorážel do branky puk po střele Dmitrije Kagarlického společně se slovenským obráncem Michalem Čajkovským a gól byl nakonec připsán právě sedmadvacetiletému českému reprezentantovi, jenž suverénně vládne střelecké tabulce soutěže.

Jaškin tak překonal český rekord Jana Marka a Pavla Brendla, kteří dali 35 branek v premiérovém ročníku soutěže 2008/09. Zároveň rodák z Omsku vyrovnal druhý nejlepší střelecký výkon v historii soutěže, 36 gólů v minulosti nastříleli Američan Steve Moses a kanadský útočník reprezentující Kazachstán Nigel Dawes. Ve zbývajících dvou zápasech se může na druhém místě osamostatnit. Rekord drží Sergej Mozjakin z Magnitogorsku, jenž v sezoně 2016/17 zaznamenal 48 gólů.

Jeřábek byl vyhlášen nejlepším obráncem týdne v KHL

Jokeritu stačilo jen k bodu nejlepší střelecké představení v KHL obránce Skleničky, jenž skóroval dvakrát v závěru druhé třetiny a poslal domácí do vedení 3:1. Ve 37. minutě se prosadil střelou zápěstím z prostoru mezi kruhy a ve 40. minutě pálil bez přípravy od modré.

Dynamo ještě v poslední minutě normální hrací doby prohrávalo 3:4, ale v čase 59:33 Oscar Lindberg vyrovnal a v druhé minutě prodloužení rozhodl o výhře hostů Kagarlickij.

Výsledyk KHL:
Chabarovsk - Nižněkamsk 3:0 (Jordán 0+1)
Jokerit Helsinky - Dynamo Moskva 4:5 v prodl. (Sklenička 2+0 - Jaškin 1+0)
Ufa - Kunlun Red Star 5:4 (za hosty Mozík 0+1)
Dinamo Minsk - Čeljabinsk 3:2 v prodl.
Nižnij Novgorod - Omsk 2:3 v prodl.
CSKA Moskva - Dinamo Riga 1:4
Jaroslavl - Petrohrad 2:1
Kazaň - Spartak Moskva 2:3 v prodl. (za hosty Hanzl 1+1)
5. Dinamo Riga 53 5 4 9 35 122:203 27
Poznámka: Minsk, Kunlun, Dynamo Moskva, CSKA Moskva, Viťaz Podolsk a Magnitogorsk mají započítány technické výhry. Týmy označené "x" mají jistý postup do play off.
ČTK, Sport.cz

Časová osa: KHL 2020/2021

Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.