Ufa - Kazaň 2:3Stav série 0:4Kazaň je bez porážky v semifinále KHL

Moskva/Praha

Hokejisté Kazaně vyhráli i čtvrtfinálovou sérii bez jediného zaváhání a po osmém vítězství v play off za sebou jsou už v semifinále KHL. Stejně jako proti Nižnímu Novgorodu nedal Ak Bars šanci Ufě, ve čtvrtém utkání vyhrál na jejím ledě 3:2.

Nejvýše nasazený tým Východní konference ukončil sérii opět v nejkratším možném termínu, přitom s výjimkou prvního utkání (4:1) zbylá tři vyhrál o jediný gól. Tentokrát druhému nejlepšímu týmu základní části zajistili tříbrankový náskok během necelých pěti minut na přelomu druhé a třetí třetiny Kirill Petrov, Dmitrij Voronkov a Stanislav Galijev.

Finiš domácích v závěrečné pětiminutovce už stačil jen na korekci skóre. Ve finále Východní konference se Kazaň utká s vítězem série mezi Omskem a Magnitogorskem, v níž vede Avangard 2:1.