Omsk - Kazaň 1:2 Stav série 2:2 Hokejisté Omsku s Hrubcem v bráně opět prohráli

9. dubna 2021 20:53 - Moskva

Hokejisté Omsku s Šimonem Hrubcem prohráli i druhé domácí semifinálové utkání play off KHL s Kazaní 1:2 a nejlepší tým Východní konference srovnal stav série na 2:2. Avangard sice soupeře z Tatarstánu jednoznačně přestřílel 32:16, ale hosté byli efektivnější.

Vlastimil Vacek, Právo

Hrubec tak prožil úplně jiný zápas než před dvěma dny, kdy ho Kazaň zasypala 38 střelami. Poprvé dnes českého gólmana překonal v 6. minutě Michail Gluchov a vítězný gól vstřelil ve 43. sekundě třetí třetiny Stanislav Galijev. Domácí snížili osm sekund před třetí sirénou v šesti proti čtyřem díky Corbanu Knightovi, na vyrovnání už ale čas neměli.

Série se tak přesouvá k pátému zápasu do Kazaně a poté se ještě vrátí do Balašichy, kde má Avangard azyl.

Semifinále play off KHL:
Východní konference - 4. zápas:
Omsk - Kazaň 1:2, stav série 2:2.

Časová osa: KHL 2020/2021

Filtr článků - Kontinentální liga

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.