Vladivostok - Čeljabinsk 2:4Will i Sedlák s Hykou pomohli Čeljabinsku k páté výhře za sebou

Moskva

Brankář Roman Will 25 zákroky a útočníci Tomáš Hyka a Lukáš Sedlák každý jednou asistencí přispěli v Kontinentální hokejové lize k pátému vítězství Čeljabinsku za sebou. Traktor zvítězil na ledě Vladivostoku 4:2, čeští hokejisté si připsali po kanadském bodu u první branky zápasu, kterou vstřelil třetí člen jejich útočné formace a s deseti góly nejlepší střelec týmu Nikita Těrtyšnyj.

Domácí dvakrát vyrovnali, podruhé před druhou přestávkou při Hykově vyloučení na dvakrát dvě minuty, ale v závěru zápasu hosté rozhodli a bodově se dotáhli na lídra soutěže Magnitogorsk.

Hyka (2+12) a Sedlák (7+6) jsou v čele produktivity českých hráčů v soutěži. Na třetím místě se osamostatnil obránce Nižněkamsku Lukáš Klok (2+8), který se asistencí podílel na výhře 6:3 na ledě Jokeritu Helsinky. Něftěchimik se dočkal vítězství po pěti porážkách, finský celek při snaze o návrat do čela Západní konference prohrál počtvrté za sebou.