Rubriky:

Kontinentální liga

Manažer Sejejs se distancoval od dluhů Lva Poprad: Jsme úplně jiný klub

11. července 2012 17:13 - Praha

Generální manažer HC Lev Praha Normunds Sejejs se distancoval od dluhů, které za sebou zanechal Lev Poprad a jeho předchozí majitelé. Věřitelé hokejového klubu, který působil pod stejným jménem v minulém ročníku KHL na Slovensku, se snaží zabránit vstupu pražského celku do soutěže soudní cestou.

 

Michal Doležal, ČTK

"V médiích je hodně spekulací. Lev Praha je ovšem úplně jiný klub než Lev Poprad. Udělali jsme tu nový klub, který bude hrát KHL, a věřím, že bude hrát dobře," uvedl bývalý lotyšský obránce, jenž v extralize hrál za Litvínov a Karlovy Vary.

Několikrát zdůraznil, že jde o úplně jinou společnost. "Tady jsou úplně jiní lidé a ty, které jsme oslovili, jako například kustodi a maséři, tak s nimi ukončili (v Popradu) pracovní poměr někdy v únoru nebo březnu. Ti lidé byli půl roku bez práce, a protože svoji práci dělali dobře, tak jsme je oslovili a oni byli rádi, že mohou jít pracovat sem," řekl Sejejs. "Nevím, co se dělo v Popradu a nechci s tím mít nic společného."

Komplikací se neobává

Nechápe prý, proč je Lev Praha vůbec spojován s klubem KHL, který našel domov v Popradu. "Když se podíváte na internet, kolik mužstev má v názvu 'Lev', mohli by mít na každého nějaké požadavky," řekl Sejejs. Žádných komplikací se nebojí. "Nemyslím si, že by se mělo něco takového stát. Tam byli jiní lidé, kteří za to zodpovídali, musí zodpovídat i nadále a vzít to na sebe," prohlásil Sejejs.

Tři společnosti, kterým prý Lev Poprad dluží přibližně 145 tisíc eur (3,7 miliónu korun), podaly návrh na vyhlášení konkurzu na jeho majetek. Okresní soud v Prešově ve středu konstatoval, že dlužník v dopise vyjádřil souhlas s konkurzem. Záležitost převezme předběžný správce, který bude teprve určen.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Kontinentální liga

Filtr článků - Kontinentální liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..