Novokuzněck - Omsk 4:3Omsk ztratil dvoubrankové vedení a podlehl nejhoršímu týmu KHL

Hokejistům Omsku se ani pod trenérem Milošem Říhou nedaří. Na ledě nejhoršího týmu Kontinentální ligy Novokuzněcku vedli 3:1, ale nakonec prohráli 3:4 a utrpěli třetí porážku za sebou. Český kouč má zatím na střídačce Avangardu bilanci devět proher a dvě vítězství. Po zápase byl odvolán z funkce generální manažer Jurij Karmanov, jenž Říhu do klubu přivedl.

Omsk si vypracoval v 26. minutě dvoubrankový náskok, ale domácí hned v úvodu třetí třetiny vyrovnali. K vítězství Novokuzněcku pomohla chyba zkušeného gólmana Andreje Mezina, kterého Avangard nedávno angažoval. Domácí zachytili v 58. minutě nepovedenou rozehrávku soupeře a kapitán Alexej Kosourov střelou z úhlu překonal běloruského brankáře mezi betony.

V závěru zápasu se ještě strhla na ledě rvačka poté, co kapitán Omsku Denis Kuljaš nevybíravě na polovině hřiště srazil protihráče. Za zákrok do oblasti hlavy a krku byl vyloučen do konce zápasu. Omsk zkusil ještě hru bez brankáře, ale neuspěl a zůstal předposlední v Černyševově divizi. Novokuzněck se mu přiblížil na čtyři body.

Vedení klubu bezprostředně po zápase propustilo generálního manažera Karmanova, jenž funkci zastával teprve od letošního března. S Říhou se znal ještě ze společného působení ve Voskresensku v sezóně 2005/06, a i proto českého kouče před měsícem do Omsku přivedl.

Vincour pomohl Kazani k výhře dvěma góly

Dvěma góly se v dresu Kazaně blýskl Tomáš Vincour, jenž pomohl k výraznému vítězství 5:1 nad Dinamem Minsk. Dvěma asistencemi zase přispěl Marek Kvapil k vítězství mistrovského Dynama Moskva 4:3 nad Záhřebem. Ruský tým prohrával ještě na začátku poslední minuty řádné hrací doby s nováčkem soutěže 2:3, v čase 59:10 však Alexej Cvetkov po druhé Kvapilově přihrávce v zápasu vyrovnal a čtyři sekundy před sirénou dokonal obrat Denis Mosaljov.

Po sérii šesti výher nebodoval Novosibirsk, který prohrál doma s Astanou 2:3. K vítězství Barysu přispěl i brankář Vitalij Jeremejev, který se jako třetí gólman v historii KHL zapsal mezi střelce. V 37. minutě Novosibirsk při signalizovaném vyloučení hrál bez brankáře, když se rána Igora Ožiganova od modré čáry odrazila od mantinelu a puk dojel až do opuštěné klece domácích. Gól na 2:2 byl připsán osmatřicetiletému Jeremejevovi, jenž se předtím dotkl puku jako poslední z hráčů Astany.

Kontinentální hokejová liga:
Chabarovsk - Chanty-Mansijsk 4:2
Vladivostok - Jekatěrinburg 2:1
Novokuzněck - Omsk 4:3
Novosibirsk - Barys Astana 2:3.
Dynamo Moskva - Záhřeb 4:3 (za domácí Kvapil 0+2)
Kazaň - Dinamo Minsk 5:1 (Vincour 2+0)
Nižnij Novgorod - Spartak Moskva 3:4 v prodl.
Viťaz Čechov - Doněck 4:2 (za hosty Kašpar 1+0),
Utkání Lev Praha - CSKA Moskva naleznete ZDE.

6 Slovan 54 120 : 160 67
7 Minsk 54 102 : 161 53