Magnitogorsk - Vladivostok 4:3 PPStav série 4:1Kovář dvěma góly pomohl Magnitogorsku do čtvrtfinále KHL

Moskva

Český hokejový útočník Jan Kovář vstřelil v pátém osmifinálovém utkání Kontinentální ligy proti Vladivostoku dva góly, na další přihrál a patřil ke strůjcům vítězství 4:3 v prodloužení. Metallurg sérii, ve které se hrálo dohromady třikrát prodloužení, vyhrál 4:1 a je po Astaně druhým postupujícím týmem ve Východní konferenci. Kovář se s 10 body ujal vedení v kanadském bodování play off.

Český útočník Jan Kovář (uprostřed).

Kovář si připsal asistenci u prvního gólu zápasu, jeho branky pak znamenaly vedení 2:0 v první a 3:2 ve třetí třetině, soupeř ale pokaždé dokázal vyrovnat. Ve čtvrté minutě prodloužení ukončil sérii vítězným gólem Sergej Mozjakin, který předtím asistoval u všech tří branek Magnitogrosku v základní hrací době. Má na kontě také deset kanadských bodů, ale jen jeden gól, Kovář vede produktivitu s bilancí 5+5. Zároveň se dělí o vedení v tabulce střelců.

V sérii mezi Ufou a Nižním Novgorodem se po vítězství 4:2 přiblížil k postupu domácí Salavat, který se ujal vedení 3:2 na zápasy. Mečbol si vypracoval i Novosibirsk, kterému v pátém utkání stačil k vítězství v Kazani jediný gól.

Osmifinále play off Kontinentální hokejové ligy:
Východní konference - 5. zápasy:
Magnitogorsk - Vladivostok 4:3 v prodl. (za domácí Kovář 2+1), konečný stav série 4:1
Ufa - Nižnij Novgorod 4:2, stav série 3:2,
Kazaň - Novosibirsk 0:1, stav série 2:3.