Magnitogorsk - Novosibirsk 2:3 PPStav série 1:3Novosibirsk se i bez potrestaného Saláka přiblížil postupu

Moskva

Hokejisté Novosibirsku se i bez potrestaného českého brankáře Alexandera Saláka přiblížili na jediné vítězství k postupu do semifinále Kontinentální ligy. Ve čtvrtém duelu s Magnitogorskem zvítězil Sibir na ledě soupeře 3:2 v prodloužení a v sérii vede už 3:1.

Brankář Alexander Salák v dresu reprezentace.

Salák dostal jednozápasový trest za vyloučení na pět minut a do konce předchozího utkání, v němž vyrážečkou opakovaně udeřil do hlavy soupeře. V Magnitogorsku jej zastoupil Nikita Bespalov, který se v play off dočkal první výhry.

V základní hrací době ale Novosibirsk ztratil dvougólový náskok, protože Bespalova dvakrát v přesilovkách překonal Danis Zaripov. U jeho prvního gólu asistoval Jan Kovář. Prodloužení ale trvalo jen 22 sekund, než Renat Mamašev prostřelil domácího gólmana Vasilije Košečkina.

Sibir bude moci sérii ukončit ve čtvrtek na vlastním ledě. Stejnou šanci na postup do finále Východní konference má i její nejlepší tým po základní části Kazaň, která v Omsku vyhrála 3:1 a stejným poměrem vede i v sérii.