Petrohrad - Chabarovsk 4:1Radil si v KHL připsal čtyři body a pomohl otočit zápas s Astanou

Moskva

Útočník Lukáš Radil odehrál nejvydařenější zápas v Kontinentální hokejové lize. Jedním gólem a třemi asistencemi přispěl k domácímu vítězství Spartaku Moskva 5:4 nad Barysem Astana, který přitom v sedmé minutě vedl už o dvě branky.

Útočník Lukáš Radil.

Čtvrtou porážku za sebou ale tým z ruské metropole nedopustil. Radil přihrál na první gól Spartaku, v 22. minutě v přesilovce snížil na 2:3 a v závěrečné desetiminutovce se dalšími dvěma asistencemi podílel na obratu na konečných 5:4. Čtyřmi body, které si připsal dnes, zdvojnásobil svou dosavadní bilanci v ročníku.

Gólman Jakub Kovář zneškodnil 24 střel, vychytal první nulu v sezóně a pomohl Čerepovci k domácí výhře 2:0 nad čínským nováčkem Kunlun Red Star. Na první branku přihrál jeho krajan Vojtěch Polák.

Poprvé v KHL nastoupil brankář Maxim Treťjak, devatenáctiletý vnuk legendy sovětského hokeje Vladislava Treťjaka. Odchovanec CSKA Moskva dostal v brance Vladivostoku od svého mateřského klubu dva góly, třetí dali domácí při power play. Hosté se střelecky neprosadili a prohráli 0:3.