Kontroverzní gól rozhodl čtvrté finále KHL, Petrohrad je blízko titulu

Petrohrad

Hokejisté Petrohradu porazili ve čtvrtém finále Kontinentální ligy Magnitogorsk 3:2 a jediné vítězství jim chybí k zisku Gagarinova poháru. Předloňský mistr KHL vede nad obhájcem titulu 3:1 na zápasy, páté utkání je na programu v neděli na ledě Metallurgu. Poražení ale cítí po čtvrtém zápase velkou křivdu, zápas totiž podle nich rozhodl kontroverzní gól.

Ruská hokejová hvězda Maxim Afinogenov

Hosté se dostali do vedení už po 27 sekundách hry, kdy se prosadil Antipin. Přihrávající Mozjakin si připsal 24. bod v play off a dotáhl se na lídra kanadského bodování vyřazovací části Jana Kováře. Jeho český spoluhráč dál vede díky deseti gólům, Mozjakin skóroval sedmkrát.

Magnitogorsk si jednobrankový náskok vypracoval ještě jednou, Petrohrad ale v úvodu druhé i třetí třetiny vyrovnal a v 53. minutě zápas rozhodl. V přesilovce trefil Hersley ranou od modré čáry brankáře hostů Košečkina do masky, ale rozhodčí hru nepřerušili a puk za otřeseného gólmana dorazil Chafizullin.