Kazaň - Riga 7:2Sekáč hattrickem a asistencí zařídil v KHL výhru Kazaně

Útočník Jiří Sekáč se blýskl v Kontinentální hokejové lize hattrickem, k tomu přidal jednu gólovou asistenci a byl strůjcem vítězství Kazaně 7:2 nad Dinamem Riga. Pětadvacetiletý kladenský odchovanec zahájil životní večer úvodní brankou zápasu v 6. minutě, před polovinou druhé třetiny vstřelil vítězný gól, pak přihrávkou přispěl k vedení 5:2 a sekundu před koncem utkání završil skóre trefou v přesilovce pět na tři.

Sekáč má v KHL na kontě přes 200 utkání a hattrick si připsal v soutěži poprvé. Dosud nezažil ani dvougólový večer. Český útočník s více než stovkou startů v zámořské NHL si vylepšil bilanci v sezoně na čtyři góly a sedm asistencí a vede kanadské bodování českých hráčů. O dva body předstihl Jana Kováře z Magnitogorsku (2+7) a Radka Smoleňáka ze Slovanu Bratislava (1+8).

Kazaň se po sedmém vítězství v sezoně bodově dotáhla na čelo Východní konference. Riga zůstala nejslabším týmem ligy a její série bez bodového zisku už čítá devět zápasů.