Řádil jak smyslů zbavený, vyděsil celou ligu. Teď mu ale KHL zrušila doživotní distanc

30. prosince 2017 17:08 - Moskva

Po roce a půl zrušila Kontinentální hokejové liga obránci Damiru Ryspajevovi doživotní zákaz působení v soutěži za řádění v loňském přípravném utkání. Dvaadvacetiletý Kazach ihned podepsal smlouvu s Astanou a vrátil se do KHL páteční porážkou 2:3 se Soči.

Ryspajev si vysloužil trest za přípravný zápas na ledě tehdejšího nováčka Kontinentální ligy Kunlunu v srpnu 2016, v němž řádil jako smyslů zbavený. Nejprve složil ranou slovenského útočníka Tomáše Marcinka a pak se postupně popral s dalšími hráči čínského klubu, kteří byli na ledě.

Nakonec se vrhl ještě na střídačku Kunlunu a pustil se do dalších. Marcinko opustil led na nosítkách a byl převezen do nemocnice s podezřením na otřes mozku, které se nakonec nepotvrdilo. Zápas byl už po třech minutách ukončen.

MMA odmítl

Po doživotním vyloučení z KHL hrál Ryspajev nejvyšší soutěž v Kazachstánu a také druhou ruskou ligu VHL. Dostal také nabídku na zápas ve smíšeném bojovém umění MMA, kterou odmítl. Nyní dostal novou šanci v elitní soutěži, měnit se nehodlá.

"V hokeji se nedá hrát nějak slušně nebo kultivovaně. Je to chlapský sport," řekl serveru Sports.kz po svém návratu. Krotit se prý nemá zapotřebí. "Jsem hráč, který se vždycky držel zpátky. Vždycky jsem byl hodný kluk," prohlásil Ryspajev.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..