Rubriky:

Liga mistrů

Svoboda: Sulander měl zrovna den, já udělal Slavii jen ostudu

4. prosince 2008 06:00

Skleslejšího člověka byste po středečním zápase Ligy mistrů v šatně hokejistů pražské Slavie jen těžko hledali. Brankář Adam Svoboda inkasoval proti švýcarskému Curychu rovnou pět branek a svůj podíl na vyřazení z prestižní soutěže nesl dost těžce. Především svou chybu při druhém gólu soupeře, po kterém se Curych dostal do vedení 2:1, si hodně vyčítal.

Co se stalo u toho druhého gólu Curychu? 

Puk tam trochu zaplachtil a já tam nešel celým tělem, ale jen rukou. Chtěl jsem puk chytit a hned ho zase poslat do hry. To byla samozřejmě chyba.

Dalo se s tím vůbec něco udělat? 

Ta střela sice zaplachtila, ale na to není žádná omluva. Mrzí mě, že jsem tu chybu udělal... Udělal jsem ostudu Slavii a celýmu českýmu hokeji...

Curych ten gól evidentně nastartoval...

Na co pak sáhli, to jim tam spadlo. Byli jsme lepší, škoda že jsme nedali góly. Sulander měl zrovna den. Já ho neměl...

Další branku jste inkasoval ani ne po minutě, věřil jste i za stavu 3:1, že ještě zápas zvrátíte?  

Bylo ještě docela dost času, takže jsem věřil, že tam něco dotlačíme a že se to ještě otočí. Ale jak dali čtvrtý gól, tak byl konec.

Jak se z toho zklamání budete snažit dostat?

Nějaký den mě to určitě trápit bude, ale v pátek už se zase hraje. Můžu zapomenout zase jen hokejem...

Neberete prohru Slavie až příliš jen na sebe?

Nedali jsme góly, to je samozřejmě také smůla. Ale když udělá chybu gólman, tak je to vždycky nejvíc vidět. To je přece jasný. Když hráč netrefí prázdnou bránu, tak se lidi chytnou za hlavu, ale když gólman dostane takovýhle gól, tak ukážou prstem na něj. Ale já jsem si tohle povolání vybral, tak na to musím být připravený...

grg, Sport.cz

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů