Místa v kvalifikaci Ligy mistrů už mají po Slavii další tři kluby

21. února 2009 11:00 - BERN

Kvalifikace hokejové Ligy mistrů už má čtyři jisté účastníky. Po pražské Slavii, která si zajistila vstupenku do druhého ročníku soutěže jako první, se kvalifikovali vítězové základních části z dalších tří soutěží - ruská Ufa z Kontinentální ligy, Bern ze Švýcarska a Košice ze Slovenska.

Ufa, jejíž barvy hájí český obránce Miroslav Blaťák a útočníci Michal Mikeska, Leoš Čermák a Petr Vampola, si v pátek díky výhře na ledě Atlantu Mytišči pojistila s devítibodovým náskokem první místo v premiérovém ročníku KHL a navázala na triumf ze základní části posledního ročníku ruské ligy. Úřadujícího mistra čeká ve druhém kvalifikačním kole play-off o přímý postup do hlavní soutěže, kde v prvním ročníku celek Salavat Julajev vypadl v semifinále s Magnitogorskem.

V desetičlenné druhé kvalifikační fázi, kde se bude hrát v pěti dvojicích o postup v dvou zápasech systémem doma a venku, mají zajištěnou přímou účast jen vítězové základních částí právě v Rusku (Ufa), Česku (Slavia), Švédsku a Finsku.

Hlavní soutěž opět pro dvanáct týmů

Bern, Košice a nejúspěšnější tým z dlouhodobé části německé hokejové ligy budou hrát v prvním kvalifikačním kole. Tam budou spolu s mistry ze zemí, které jsou na klubovém žebříčku od 8. do 22. místa rozřazeny do šesti skupin po třech, z nichž vítězové postoupí dál. V hlavní soutěži se představí opět dvanáct týmů rozdělených do čtyř skupin a postoupí do ní přímo mistři z Česka, Ruska, Švédska, Finska, Švýcarska, Německa a Slovenska.

Bern obhájil ve Švýcarsku triumf v základní části z loňska a celkově ovládl tuto fázi domácí soutěže pošesté v historii. Před sobotním závěrečným kolem má čtyřbodový náskok před Klotenem. V premiérovém ročníku Ligy mistrů se dostal do hlavní soutěže z tříčlenné kvalifikace, kde předčil Norimberk a právě Košice.

Košice v minulé sezóně skončily v domácí soutěži v základní části druhé za mistrovským Slovanem Bratislava, s kterým prohrály i ve finále. Nyní mají dvě kola před koncem před druhým Slovanem jedenáctibodový náskok. Barvy Košic v současné době hájí čeští obránci Jaroslav Špelda a Petr Mocek a útočník Jan Kopecký.

ČTK

Časová osa: Liga mistrů

Filtr článků - Liga mistrů