Německý obránce Holzer dostal jednozápasový trest

Moskva

Disciplinární komise Mezinárodní hokejové federace dodatečně zastavila činnost německému obránci Korbinianu Holzerovi za fauly v čtvrtečním čtvrtfinálovém zápase mistrovství světa v Moskvě proti Rusku. Osmadvacetiletý bek Anaheimu při své příští účasti na šampionátu vynechá jedno utkání.

Korbinian Holzer se snaží překonat ruského brankáře Sergeje Bobrovského ve čtvrtfinále MS.

Holzer ve třetí třetině zápasu, který sborná vyhrála 4:1 a postoupila do semifinále, nejprve v 53. minutě krosčekoval a následně píchl hokejkou Vadima Šipačova, při dalším střídání v 56. minutě udeřil holí do břicha obránce Antona Bělova. IIHF oba zákroky označila za nebezpečné a nesportovní, rozhodčí jej ale ani v jednom případě nepotrestali.