Rubriky:

Ostatní

Bondra skončil u slovenské reprezentace. O Hanlonovi se bude rozhodovat

16. května 2011 20:51 - BRATISLAVA

Bývalý úspěšný hokejista Peter Bondra v pondělí odstoupil z funkce generálního manažéra slovenské hokejové reprezentace. Výkonný výbor Slovenského hokejového svazu může v úterý rozhodnout také o osudu trenéra Glena Hanlona. Ten má však platnou smlouvu na další tři roky. Bondra byl v pořadí třetím generálním manažérem slovenské hokejové reprezentace po Petrovi Šťastném a Františku Hossovi.

 

Neopublic Porter Novelli

Bondra, jako držitel zlaté medaile z Goteborgu v roce 2002, nastoupil do funkce v roce 2007. Jeho působení ve funkci zpočátku příliš úspěšné nebylo. Reprezentaci odmítala řada hráčů z NHL a postupně i z KHL. Průlom znamenala loňská zimní olympiáda ve Vancouveru, kde Slovensko obsadilo výborné čtvrté místo. Účast nejlepších slovenských hokejistů umožnilo přerušení nejkvalitnějších ligových soutěží po dobu ZOH.

Slovenská reprezentace byla na loňském světovém šampionátu v Německu opět sestavena téměř výlučně z hráčů, kteří hrají v evropských soutěžích. Z NHL přiletěli pouze brankář Peter Budaj, obránce Andrej Sekera a útočník Marek Svatoš. Na poslední dvě utkání přiletěl také Miroslav Šatan. Slovensko skončilo až na dvanáctém místě.

Letos měl Bondra ulehčenou situaci, protože šampionát se konal na Slovensku a slovenští hráči projevili zájem hrát před domácím publikem. Řada z nich avizovala, že chce na domácím šampionátu ukončit svou reprezentační kariéru. Slováci skončili až na desátém místě a po ukončení šampionátu potvrdili ukončení reprezentační kariéry zatím pouze Pavol Demitra a Ľubomír Višňovský.

Ivan Vilček, Bratislava, Právo

Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní