Rubriky:

MS 2017

Pařížská část hokejového šampionátu bude kvůli bezpečnosti bez fanzón

26. dubna 2017 09:25 - Paříž

Zpřísněná bezpečnostní opatření ve Francii po sérii teroristických útoků se dotknou i nadcházejícího hokejového mistrovství světa. Pořadatelé pařížské části šampionátu, ve které se představí i česká reprezentace, se rozhodli zrušit tradiční fanouškovské fanzóny v okolí arény.

 

Milan Malíček, Právo

"Francouzi se rozhodli plánované fanzóny zrušit, úřady se rozhodly jejich povolení stáhnout. Kolem arény se toho bude dít jen velmi málo," uvedl prezident Německé hokejové federace Franz Reindl pro agenturu DPA.

Poslední teroristický útok se v Paříži odehrál minulý týden, kdy byl v centru města na třídě Champs-Élysées zabit policista a zraněni další dva policisté a zahraniční turistka. Po útocích islamistů bylo ve Francii zabito podle DPA již více než 230 osob.

Zvýšená bezpečnostní opatření budou panovat i v Kolíně nad Rýnem, kde se vedle základní části a čtvrtfinále uskuteční také semifinále a medailové boje. "V podstatě se ale bude jednat o standard z pohledu mistrovství světa," uvedl Reindl.

Světový šampionát se v Paříži a Kolíně nad Rýnem uskuteční od 5. do 21. května. Češi se ve francouzské metropoli postupně utkají s Kanadou, Běloruskem, Finskem, Norskem, Slovinskem, Francií a Švýcarskem.

ČTK

Časová osa: MS 2017

Filtr článků - MS 2017


Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..