Rubriky:

MS 2018

Rusové posílají do Pardubic devět olympijských vítězů, chybí hvězda Petrohradu

16. dubna 2018 18:39 - Moskva

Devět olympijských vítězů z únorových her v Pchjongčchangu včetně hvězdy Petrohradu Pavla Dacjuka je v nominaci ruských hokejistů na Carlson Hockey Games v Jaroslavli a Pardubicích. Naopak chybí Dacjukův klubový spoluhráč Ilja Kovalčuk, který se dohodl s vedením sborné, že po náročné sezóně vynechá i květnové mistrovství světa v Dánsku.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Nový trenér sborné Ilja Vorobjov, který nahradil nedávno Olega Znaroka, má v kádru pro třetí turnaj série Euro Hockey Tour k dispozici čtyři posily do útoku z NHL. Jsou jimi Jevgenij Dadonov z Floridy, Nikita Sošnikov ze St. Louis, Anton Slepyšev z Edmonton a Pavel Bučněvič z New York Rangers.

Vedle bývalé dlouholeté opory Detroitu Dacjuka, který v únoru vstoupil po předešlých triumfech na MS 2012 a ve Stanley Cupu (2002 a 2008) do Triple Gold Clubu, mají zlato z Koreje také další hráči Petrohradu brankář Igor Šesťorkin, obránci Vladislav Gavrikov, Arťom Zub, Jegor Jakovlev a útočníci Alexandr Barabanov, Nikita Gusev, Ilja Kablukov a gólman Vasilij Košečkin z Magnitogorsku.

Rusové vedou po dvou turnajích tabulku Euro Hockey Tour s devíti body ze čtyř zápasů a mají před druhým Finskem dvoubodový náskok. Do turnaje vstoupí ve čtvrtek doma v Jaroslavli proti Švédsku, v sobotu je po přesunu do Pardubic čeká Finsko a v neděli čeká reprezentace.

Nominace hokejistů Ruska na Carlson Hockey Games v Pardubicích (19.-22. dubna):
Brankáři:
Vasilij Košečkin (Magnitogorsk)
Igor Šesťorkin (Petrohrad)
Ivan Bočarov (Dynamo Moskva)
obránci:
Dinar Chafizullin
Anton Bělov
Vladislav Gavrikov
Arťom Zub
Jegor Jakovlev (všichni Petrohrad)
Alexej Bereglazov (Magnitogorsk)
Dmitrij Ogurcov (Nižněkamsk)
Alexandr Jelesin (Jaroslavl)
Nikita Trjamkin (Jekatěrinburg)
Maxim Minejev (Omsk)
Nikolaj Děmidov (Novosibirsk)
útočníci:
Nikita Gusev
Pavel Dacjuk
Alexandr Barabanov
Viktor Tichonov
Ilja Kablukov (všichni Petrohrad)
Kirill Semjonov
Arťom Michejev (oba Omsk)
Dmitrij Kagarlickij (Čerepovec)
Alexej Byvalcev (Chabarovsk)
Alexandr Dergačov (Spartak Moskva)
Alexej Kručinin (Čeljabinsk)
Jevgenij Dadonov (Florida/NHL)
Nikita Sošnikov (St. Louis/NHL)
Anton Slepyšev (Edmonton/NHL)
Pavel Bučněvič (NY Rangers/NHL)
ČTK

Zrušit


Časová osa: MS 2018

Filtr článků - MS 2018


Podsekce:

     
  • Souhrn
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..