Živě

Rutta se připojí k hokejové reprezentaci v pondělí v Brně, Gulaš dostal antibiotika

25. dubna 2019 13:13 - Nitra/Praha

Hokejová reprezentace má sice kouče dočasně v nitranské nemocnici, ale potvrzena je další posila z NHL. V Brně, kde od pondělí kemp národního týmu pokračuje, se bude hlásit i obránce Jan Rutta z Tampy Bay.

 

Jay LaPrete, ČTK/AP

Osmadvacetiletý hráč absolvoval MS už před dvěma lety, nyní by měl být se svými 190 centimetry vyztužením zadních řad. Účast přislíbil, přestože mu skončila smlouva. Vedle Rutty se v pondělí k národnímu týmu nově připojí i dva už dříve avizovaní útočníci Michael Frolík z Calgary a Dominik Simon z Pittsburghu. Další hráč ze zámoří, Ondřej Palát z Tampy by měl dorazit ve středu 1. května.

Problém je ale kolem útočníka Milana Gulaše, jenž dostal na vyléčení střevní virózy antibiotika, a celé reprezentační soustředění v Nitře tak proběhne bez nejproduktivnějšího extraligového hokejisty. Na ledě ve čtvrtém největším slovenském městě byli ve středu tři brankáři, 11 obránců a 15 útočníků.

Trenér Miloš Říha během tréninku hokejové reprezentace.

Vlastimil Vacek, Právo

„Trpělivě čekáme na zprávy o Gulašově zdravotním stavu. Roli u něj může hrát každý den, ale musíme to nejpozději do začátku příštího týdne rozhodnout," uvedl asistent kouče Robert Reichel. Při Říhově absenci při pátečním zápase v Trenčíně realizační tým slevil i z požadavku vidět nejmladší posilu z NHL, 24letého útočníka Simona v akci už tento týden. „Má přiletět v pátek, takže se přidá až v Brně," říká Reichel. Také generální manažer Petr Nedvěd, jenž dosud pobýval v zámoří, se u národního mužstva objeví teprve v pondělí.

K prvnímu ze zápasů se Slovenskem neodjede ani tandem z Philadelphie, Radko Gudas a Jakub Voráček, i když hvězda Flyers na tréninku intenzivně piluje souhru v elitním útoku s Janem Kovářem. „Voras je špičkový hráč, snažím se mu jako centr vyhovět. Bylo by fajn mít tam k sobě nějakého střelce, ale musí si to celkově sednout. Jestli v dosavadním tréninkovém složení lajny s Kubalíkem půjdeme i do utkání asi závisí i na tom, zda tady Guly nakonec bude, nebo ne," vypráví Kovář, jehož bratr Jakub má v Trenčíně proti domácím hájit českou branku.

kez, Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..