Německo - Velká Británie 3:1Němci po utrápeném výkonu porazili nováčka

Němečtí hokejisté porazili ve svém prvním zápase na mistrovství světa v Košicích Velkou Británii 3:1. Favorit rozhodl utkání základní skupiny A až dvěma góly v rozmezí 84 sekund třetí třetiny, kdy si proti nováčkovi elitní kategorie vypracoval rozhodující náskok. Dvě asistence si připsal Matthias Plachta, gólově se prosadila i hvězda Edmontonu Leon Draisaitl

Britský brankář Ben Bowns při utkání s Němci.

Britové se mezi elitou představili po 25 letech a od první minuty měl střeleckou převahu jejich soupeř. Výrazné šance si však Němci nevytvářeli. Brankář Bowns chytal spolehlivě. Jeho protějšek Niederberger moc práce neměl, v závěru první třetiny jej ale prověřil osamocený Mosey.

Stříbrný tým z loňských olympijských her v Pchjongčchangu byl i nadále střelecky aktivnější, Bowns byl ale pozorný. Prvního gólu se favorit dočkal až 39 sekund před koncem druhé dvacetiminutovky, kdy obléhání britské branky ukončil přesnou střelou obránce Seider.

Gól ale klid na německé hokejky nepřinesl. Ve 44. minutě chyboval Draisaitl, Hammond vystihl jeho lehkovážnou rozehrávku a vyrovnal.

Němci ale nakonec první velké překvapení turnaje nedopustili. V 51. minutě přesně s koncem přesilové hry překonal Bownse pohotově dorážející Ehliz a o 84 sekund později odčinil své předešlé zaváhání přesnou střelou Draisaitl.

Mistrovství světa v hokeji na Slovensku:
Skupina A (Košice):
Německo - Velká Británie 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 40. Seider (Seidenberg), 51. Ehliz (Plachta), 53. Draisaitl (Plachta, Eisenschmid) - 44. Hammond. Rozhodčí: Gouin (Kan.), Hribik (ČR) - Malmqvist (Švéd.), Nikulainen (Fin.). Vyloučení: 1:2. Bez využití. Diváci: 6866.
Německo: Niederberger - M. Müller, Holzer, Seidenberg, Seider, Schopper, Nowak, Reul - Eisenschmid, Draisaitl, Plachta - Mauer, Kahun, Tiffels - Pföderl, Hager, Ehliz - Bergmann, Fauser, Noebels. Trenér: Toni Söderholm.
Velká Británie: Bowns - O'Connor, D. Phillips, Richardson, Lee, Ehrhardt, Mosey, Swindlehurst, Billingsley - Betteridge, Perlini, Farmer - Dowd, Hammond, Lake - J. Phillips, Davies, Lachowicz - Shields, Myers, Kirk. Trenér: Peter Russell.