Živě

Brusle? Nikdo tu na ně nemá tak velké požadavky, jako měl Jágr, usmívá se kustod reprezentace

22. května 2019 10:56 - Bratislava

Nepatří mezi viditelné postavy, přesto se bez nich národní tým neobejde. Maséři a kustodi jsou nesmírně důležitou součástí hokejové reprezentace. Během světového šampionátu musejí zvládnout hned několik profesí. Mimo jiné brousí brusle, chystají dresy, pití pro hráče nebo se starají v mužstvu o pohodu.

SPORT.CZ

V případě hracího dne jsou na nohou od rána do pozdního večera. Jejich šichta je minimálně patnáctihodinová. „Vždycky je největší práce s broušením bruslí, to je největší alchymie. Nikdo z kluků tu na ně ale nemá tak velké požadavky jako měl Jarda Jágr," říká s úsměvem Zdeněk Šmíd, dlouholetý kustod české reprezentace.

Co je pro něj a jeho parťáky při zápasech černou můrou nebo jak udržují v kabině dobrou náladu? Podívejte se v přiloženém videu...

jsv, jab (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019


Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.

Podsekce:

               
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky
  • Play off

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..