MS 2019

Živě

Po 335 minutách skončilo české čekání na gól v bojích o medaile, ale už bylo pozdě

26. května 2019 00:03 - Bratislava

Zní to až šíleně, ale čeští hokejisté v zápasech o medaile na mistrovství světa čekali dlouhých 335 minut na gól. Když už takřka nekonečnou černou sérii dokázal v závěru sobotního duelu s Kanaďany přetrhnout Tomáš Zohorna, bylo už pozdě, protože jen těsně před koncem zmírnil semifinálovou porážku na 1:5.

SPORT.CZ

Celé to gólové utrpení v klíčových soubojích začalo už v roce 2012 při utkání o bronz na MS v Helsinkách, kde se od trefy Davida Krejčího do sítě domácích ve 20. minutě už žádný další reprezentant mezi střelce nepřidal. O dva roky později na šampionátu v Minsku národní tým prohrál semifinále s Finy 0:3 a stejným výsledkem padl i v duelu o třetí místo se Švédy.

Brankové prokletí trvalo i o rok později na pražském ledě, semifinále 0:2 s Kanadou a utkání o bronz 0:3 s USA. A letos v Bratislavě přišlo další těžko vysvětlitelné utrpení v koncovce. „Všichni na to hledáme odpověď," krčil rameny kapitán Jakub Voráček. „Nevěřím na náhody. Šestnáct třetin důležitých zápasů bez vstřelené branky, už o něčem svědčí," uvědomoval si Tomáš Zohorna.

Takový gól nepotěší, vyměnil bych ho za vítězství. Ale věřím, že tu medaili uděláme, říká Tomáš Zohorna

SPORT.CZ

„Vybavil jsem si Prahu 2015, kdy se také nevedlo ve finální fázi turnaje dát vůbec gól. Je to hloupý a zaplaťpánbůh alespoň za toho jednoho, že tam Zohy ujel, snad se od toho můžeme odrazit," přemítal útočník Dominik Simon.

Letos přitom dokázali čeští reprezentanti dát na šampionátu 44 gólů, jenže v nejtěžších okamžicích gólově mlčeli. Ať už to byl zápas o prvenství ve skupině s Rusy, nebo nynější semifinále s Kanadou. „Proměňování šancí, tam je asi zakopaný pes," uvědomoval si Ondřej Palát.

Strašně moc šancí, chtěli jsme v koncovce až moc, mrzelo Jakuba Voráčka. Teď chce aspoň bronz

SPORT.CZ

Vůbec příjemně nezní ani celková semifinálová bilance národního týmu na MS. Za posledních třináct let ho hrál šestkrát, ale zvítězil jen v jediném. V roce 2010 zdolali Švédy 3:2 po samostatných nájezdech, jinak měl po boji o finále jen oči pro pláč. Letošní zápas o bronz je vzhledem k sedmiletému medailovému půstu tak trochu bojem o malé zlato.

Martin Kézr (Bratislava), Sport.cz, Právo

Časová osa: MS 2019

Filtr článků - MS 2019

Tour de France 2019

106. ročník nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France začíná v sobotu 6. července v Bruselu a vyvrcholí v neděli 28. července v Paříži. Z loňského roku vítězství obhajuje velšský cyklista Geraint Thomas. Z Čechů se letos na startu představí pouze Roman Kreuziger.