Jágr rozhodl v prodloužení o výhře v Anaheimu

NEW YORK

Český útočník Jaromír Jágr byl hlavní postavou hokejistů New York Rangers v jejich utkání na ledě Anaheimu. V prodloužení rozhodl svou brankou o výhře hostů 4:3, navíc si v zápase připsal i asistenci. Gól a přihrávku si za Columbus připsal i David Výborný, v dresu Toronta skóroval ve třetím utkání za sebou obránce Tomáš Kaberle.

Rangers vyhrávali v Anaheimu 2:1, když na začátku druhé třetiny skóroval po přihrávce Jágra Brendan Shanahan. Ještě před druhou sirénou však domácí během necelých tří minut dokázali skóre obrátit ve svůj prospěch. Na začátku třetí části ale po dorážce před brankou vyrovnal Petr Průcha a v prodloužení se v přesilovce trefil Jágr ranou bez přípravy z pravého kruhu.

Střeleckou potencí stále oplývá obránce Toronta Tomáš Kaberle. Na ledě Tampy se trefil ve třetím utkání za sebou a pomohl k vítězství 4:2, navíc už má na kontě 300 bodů v NHL. Za domácí přihrál na jednu z branek Václav Prospal.

Malkin s Crosbym řádili v Los Angeles

Pittsburghu zase stále parádně funguje spolupráce dvou úžasných mladíků. Při vítězství 4:3 na ledě Los Angeles přihrál Sidney Crosby na tři branky, Jevgenij Malkin vstřelil dva góly, včetně toho vítězného v prodloužení. Jeho trefa při přesilové hře znamenala pro Pittsburgh páté vítězství v řadě, při první brance se navíc stal prvním hráčem po 89 letech, který dokázal skórovat v každém ze svých prvních šesti zápasů v NHL.

Gól a asistenci zaznamenal proti Coloradu útočník Columbusu David Výborný, jenže jeho tým prohrál s Lavinami 3:5. Na první branku hostí přihrál Wolskému Milan Hejduk. Sedm zápasů už čeká na gól hvězda  Blue Jackets Rick Nash, první branky v sezóně se dočkal jeho spoluhráč Sergej Fjodorov.

Hašek vychytal vítězství proti Calgary

Poměrně snadnou práci měl v zápase proti Calgary český brankář Detroitu  Dominik Hašek, na kterého šlo za šedesát minut pouze patnáct střel. Dvě z nich sice našly cestu do jeho sítě, ale Detroit vyhrál 3:2. Haška překonal dělovkou v přesilovce Phaneuf, 127 vteřin před koncem zápasu jej pak pokořil další obránce Flames Ference.

Dvěma góly zařídil vítězství Dallasu proti St. Louis Eric Lindros a pomohl tak k historicky nejlepšímu startu klubu v sezóně NHL. Z prvních dvanácti zápasů Stars deset vyhráli a překonali tak bilanci ze sezón 1982/83 a 1996/97. "Nebyly to nijak extra hezké góly, ale i takové se počítají," řekl po zápase Lindros. Poprvé od přestupu z Atlanty nastoupil v dresu Dallasu český útočník Patrik Štefan. Za hosty ze St. Louis zaznamenali asistenci Petr Čajánek a Radek Dvořák.

Atlanta - Carolina 2:5 (0:2, 1:2, 1:1)
Branky: 24. Marián Hossa, 48. Višněvskij (R. Holík) - 11. a 36. Whitney, 29. a 59. Brind'Amour, 11. Walker. Zásahy brankářů: Lehtonen 13/4, Hedberg 4 - Ward 42/2.
Columbus - Colorado 3:5 (1:2, 1:2, 1:1)
Branky: 12. Fjodorov (Výborný), 39. Modin, 55. Výborný - 6. Wolski (Hejduk), 12. McLean, 24. Sakic, 36. Rycroft, 55. Richardson. Zásahy brankářů: Leclaire 22/5 - Theodore 44/3.
Tampa Bay - Toronto 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)
Branky: 12. Richards, 27. Lecavalier (Prospal) - 18. T. Kaberle, 42. Gill, 52. White, 59. Ponikarovskij. Zásahy brankářů: Denis 28/3 - Raycroft 25/2.
Dallas - St. Louis 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky: 11. a 55. Lindros, 28. Modano, 53. J. Jokinen, - 2. Tkachuk (Čajánek, Dvořák). Zásahy brankářů: Turco 24/1 - Sanford 31/4.
Detroit - Calgary 3:2 (2:1, 0:0, 1:1)
Branky: 5. Franzén, 6. Holmström, 52. Lebda - 13. Phaneuf, 58. Ference. Zásahy brankářů: Dominik Hašek 15/2 - Kiprusoff 34/3.
Anaheim - New York Rangers 3:4 v prodloužení (1:1, 2:1, 0:1 - 0:1)
Branky: 7. Selänne, 31. Pronger, 33. Getzlaf - 18. Betts, 26. Shanahan (Jágr), 45. Průcha, 64. Jágr (Rozsíval). Zásahy brankářů: Giguere 34/4 - Weekes 33/3.
Los Angeles - Pittsburgh 3:4 v prodloužení (1:2, 2:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 1. Cammalleri, 21. Brown, 25. Blake - 9. a 63. Malkin, 2. J. Staal, 48. Welch. Zásahy brankářů: Cloutier 23/4 - Fleury 27/3.
Edmonton - Nashville 3:5 (0:2, 1:0, 2:3)
Branky: 28. Hemský (P. Sýkora), 48. Smyth, 59. Bergeron - 2. Fiddler, 16. Weber, 45. Suter, 57. Upshall, 60. Legwand. Zásahy brankářů: Roloson 31/4 - Mason 25/3.
Severozápadní divize:
1. Minnesota1190233:2118