Čajánek dvakrát pokořil Haška, ale vyhrál Detroit

NEW YORK

Ani dva góly Petra Čajánka nepomohly hokejistům St. Louis k výhře na ledě Detroitu. Tomu vítězství 4:3 v prodloužení zařídil Pavel Dacjuk. Dvě asistencemi zahájil ve druhé třetině nápor Rudých křídel Robert Lang, Dominik Hašek si připsal osmnáct úspěšných zákroků.

Na první trefu Čajánka přihrávali Martin Ručinský a Radek Dvořák. Bluesmani prohráli s Detroitem i v úterý na domácím ledě, tehdy 1:5.

Brendan Shanahan byl hlavní hvězdou zápasu New York Rangers proti Pittsburghu. Kanadský forvard nejprve po přihrávkách Jaromíra Jágra a Martina Straky vyrovnal deset minut před koncem na 2:2 a jeho proměněný samostatný nájezd přinesl Jezdcům prémiový bod za vítězství 3:2. Jágr se tak znovu dotáhl na čelo kanadského bodování.

Tampa Bay smetla Atlantu

Čeští hokejisté nahrávkami pomohli Nashvillu k výhře 4:1 na ledě Los Angeles. Martin Erat si připsal tři asistence, po jedné pak Marek Židlický a Josef Vašíček. V brance Predátorů opět chyběl zraněný Tomáš Vokoun, kterého zastoupil Chris Mason.

Tampa Bay zničila Atlantu 8:0 a neudržitelný byl kapitán Blesků Vincent Lacavalier. Kanadský centr vstřelil první tři góly zápasu, v závěrečném dějství připravil gól pro Martina St. Louise. Ten mu naopak nahrál na všechny jeho trefy i na gól Brada Richardse. Po asistenci si připsali Filip Kuba a Václav Prospal. Naprázdno vyšel lídr kanadského bodování Marián Hossa z Atlanty. Slovenský křídelník bojuje s virem a po většinu třetí třetiny jej kouč Hartley nenasazoval do hry.

Kapitán Montrealu Saku Koivu byl klíčem k výhře Canadiens 4:2 na ledě New Yorku Islanders. Finský forvard vstřelil dva přesilovkové góly a přidal asistenci na trefu mladíka Latendresseho. Florida porazila 3:1 Buffalo a druhý zápas po sobě vyhrála teprve podruhé v sezóně.

Sakic řídil výhru Colorada

Dařilo se i Miko Koivovi, který svoji trefou v samostatných nájezdech rozhodl o výhře Minnesoty nad Calgary 3:2. Finský forvard v 15. minutě i otevíral skóre zápasu. Samostatné nájezdy rozhodly i zápas Chicaga s Phoenixem, který po trefě Shanea Doana zvítězil 2:1. V sobotu v Minnesotě by se do sestavy Jestřábů mohl vrátit český forvard Martin Havlát.

Toronto znovu ztratilo ve třetí třetině vedení, Boston třemi góly otočil vývoj a Javorové listy porazil 3:1. Kanadskému celku se nedaří, prohrál po šesté v řadě a z posledních jedenácti utkání dokázal zvítězit jen dvakrát.

Colorado vyhrálo 5:3 v San José a jeho klíčem k úspěchu byl kapitán Joe Sakic. Kanaďan vstřelil dva góly a přidal asistenci, dvakrát se trefil i Brett Clark. Domácím nepomohla ani nahrávka Milana Michálka.

Boston - Toronto 3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
Branky: 51. Stuart, 55. W. Primeau, 59. Bergeron - 26. O'Neill. Zásahy brankářů: Thomas 24/1 - Aubin 26/3.
NY Rangers - Pittsburgh 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 2:0 - 0:0)
Branky: 51. a rozhodující sam. nájezd Shanahan (na první Jágr, Straka), 49. Betts (Rozsíval) - 19. Ekman z tr. střílení, 32. Crosby. Zásahy brankářů: Lundqvist 30/2 - Fleury 22/2.
NY Islanders - Montreal 2:4 (1:2, 1:1, 0:1)
Branky: 2. Asham, 29. Sillinger - 27. a 46. S. Koivu, 6. Rivet, 20. Latendresse. Zásahy brankářů: DiPietro 36/4 - Huet 27/2.
Tampa Bay - Atlanta 8:0 (1:0, 4:0, 3:0)
Branky: 20., 27. a 33. Lecavalier (na třetí Kuba), 33. Alexejev (Prospal), 35. Richards, 44. Boyle, 47. St. Louis, 50. Fedotěnko. Zásahy brankářů: Denis 21 - Hedberg 8/3, Lehtonen 30/5.
Detroit - St. Louis 4:3 v prodl. (0:2, 2:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 22. Lidström (Lang), 31. Jason Williams (Lang), 45. Cleary, 64. Dacjuk - 14. a 19. Čajánek (na první Ručinský, Dvořák), 21. Drake. Zásahy brankářů: Dominik Hašek 21/3 -  Bacashihua 43/4.
Minnesota - Calgary 3:2 po sam. nájezdech (2:0, 0:2, 0:0 - 0:0)
Branky: 15. a rozhodující sam. nájezd M. Koivu, 17. Rolston - 25. Warrener, 27. Iginla. Zásahy brankářů: Fernandez 40/2 - Kiprusoff 27/2.
Chicago - Phoenix 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. Stewart - 34. Jovanovski, rozhodující sam. nájezd Doan. Zásahy brankářů: Chabibulin 35/1 - Tellqvist 31/1.
Florida - Buffalo 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky: 25. O. Jokinen, 41. Jackman, 46. Weiss - 40. Briere. Zásahy brankářů: Auld 18/1 - Miller 38/3.
San Jose - Colorado 2:5 (1:1, 1:3, 0:1)
Branky: 14. Cheechoo (M. Michálek), 28. J. Thornton - 12. a 40. Clark, 25. a 48. Sakic, 35. McLean. Zásahy brankářů: Toskala 25/5 - Theodore 30/2.
Los Angeles - Nashville 1:4 (0:0, 0:3, 1:1)
Branky: 44. Frolov - 27. Hartnell (Erat), 31. Smithson, 35. Timonen (Židlický, Erat), 48. Radulov (Vašíček, Erat). Zásahy brankářů: Cloutier 27/4 - Mason 21/1.
1.Edmonton271521078:7132
2.Minnesota281521180:7432