Eliáš se Sýkorou přihráli na vítězné góly

NEW YORK

Hokejista New Jersey Patrik Eliáš asistencí pomohl k výhře 2:0 nad Philadelphií, stejně se v pátečních utkáních NHL vedlo i Petru Sýkorovi z Edmontonu v duelu proti Dallasu. Jan Bulis vstřelil gól a přispěl tak k výhře Vancouveru nad Carolinou 4:3 po prodloužení.

Gólman New Jersey Martin Brodeur vychytal už 84. utkání s čistým kontem v kariéře a vyrovnal se tak Glennu Hallovi na třetím místě historických tabulek. "Je těžké myslet na všechna ta velká jména, vedle kterých se pohybuju. Před startem sezóny jsem na nic podobného ani nemyslel," říkal po utkání Brodeur. Tomu v historických tabulkách schází deset zápasů s nulou k dohnání George Hainswortha, 103x neinkasoval legendární Terry Sawchuk.

Devils porazili Philadelphii 2:0, kanadský gólman si čtvrté čisté konto v sezóně pohlídal 28 zákroky. Asistencí na vítězný gól Langenbrunnera se podílel Patrik Eliáš, český forvard tak bodoval pátý zápas v řadě (zaznamenal 3 góly a 3 nahrávky).

Jan Bulis otevřel skóre utkání Vancouveru s Carolinou, Kosatky vedly ve třetí třetině už 3:0. Pak ale přišla gólová smršť v podání hokejistů Hurricanes, kteří dokázali vyrovnat. O výhře Canucks 4:3 rozhodl v prodloužení Daniel Sedin.

Kačeři jsou v pohodě

Čisté konto uhájil i Dwayne Roloson z Edmontonu, který vyhrál 2:0 na ledě Dallasu. Olejářům ke vstřelení dvou branek stačilo patnáct střel, na první gól Bergerona v přesilovce asistoval Petr Sýkora. Domácí Stars v utkání postrádali čtyři své opory - Modana, Morrowa, Lindrose a Miettinena.

Ve velké pohodě hrají hokejisté Anaheimu. Kačeři letos podruhé povolali z farmy zkušeného cestovatele Shawna Thorntona a ten se jim po 57 sekundách odvděčil gólem. "Posledních několik let to bylo stejné. Nahoru a dolů, do áčka a zpět na farmu. Nikdy vás nepřestane bavit být povolán do prvního týmu. Po včerejším tréninku si mě trenér Kevin Dineen zavolal. Řekl jen, polib svojí ženu, za dvě hodiny ti letí spoj tak si koukej máknout na letiště," říkal novinářům po zápase spokojený Thornton. Ducks vyhráli ve Washingtonu 6:1. Nejlepšímu celku NHL pomohl k výhře i Teemu Selänne, který vstřelil už 16. gól v sezóně.

Washington - Anaheim 1:6 (0:2, 0:1, 1:3)
Branky: 46. Sjomin - 1. Shawn Thornton, 15. Marchant, 28. Penner, 43. Selänne, 51. McDonald, 52. Perry. Zásahy brankářů: Kölzig 34/28 - Giguere 27/26. Diváci: 12 269.
Dallas - Edmonton 0:2 (0:1, 0:1, 0:0)
Branky: 12. Bergeron (Sýkora), 23. Torres. Zásahy brankářů: Turco 15/13 - Roloson 22/22. Diváci: 17 182.
New Jersey - Philadelphia 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Branky: 4. Langenbrunner (Eliáš), 32. Gionta. Zásahy brankářů: Brodeur 28/28 - Niittymäki 24/22. Diváci: 14 003.
Vancouver - Carolina 4:3 v prodl. (1:0, 1:0, 1:3 - 1:0)
Branky: 11. Bulis, 38. Chouinard, 46. Tremblay, 64. D. Sedin - 46. C. Adams, 56. Cole, 58. Commodore. Zásahy brankářů: Luongo 39/36 - Ward 31/27. Diváci: 18 630.
1.Edmonton281621080:7134
2.Minnesota281521180:7432