Rangers dostali výprask v Torontu, Havlát zářil v Columbusu

NEW YORK

Debaklem 2:9 skončila v sobotu v Torontu po pěti zápasech vítězná šňůra hokejistů New Yorku Rangers. Dvěma asistencemi k tomu přispěl český obránce Tomáš Kaberle, zatímco Jaromír Jágr přihrál na obě branky Rangers, z nichž jednu vstřelil Martin Straka. Toronto vyhrálo poslední tři zápasy a nastřílelo v nich dohromady 18 branek.

Rangers působili od začátku odevzdaným dojmem. Už po sedmnácti minutách hry prohrávali 1:5, v celém zápase pak vyprodukovali dohromady pouhých třináct střel. "Něco mi dopředu říkalo, že se nám tenhle zápas nepovede. Takže nejsem překvapený, ale zklamaný ano," uvedl kouč Rangers Tom Renney.

Čeští hokejisté režírovali přestřelku mezi Columbusem a Chicagem. Gól a dvě asistence si připsali David Výborný v dresu Blue Jackets, i Martin Havlát za Blackhawks, kteří nakonec vyhráli 6:4. Havlát byl vyhlášen první hvězdou zápasu, Výborný skončil hned za ním druhý.

Hráči Columbusu byli po první třetině, kterou prohráli 1:5, vypískáni domácími fanoušky, v třetí části se však dokázali přiblížit soupeři na rozdíl jediného gólu a hala jim aplaudovala. Místo vyrovnání však Lasse Kukkonen přidal šestý gól Chicaga. "Po první třetině jsme měli velký náskok, trošku jsme to pak podcenili," přiznal Havlát. "Ale v třetí třetině jsme se zase vrátili ke hře, kterou jsme předváděli v první části, a vybojovali dva body. To je nejdůležitější."

Olesz skóroval, Martínek asistoval

Druhého gólu v sezoně se dočkal útočník Rostislav Olesz a přispěl jím k vítězství Floridy nad Bostonem 6:3. Dvěma góly a stejným počtem přihrávek se v dresu Panterů blýskl slovenský útočník Jozef Stümpel.     Florida porazila Boston už potřetí v sezoně a ukončila sérii čtyř porážek. "Z nějakého neznámého důvodu se nám proti nim daří," krčil rameny Gary Roberts. "Nemají špatný tým, ale my se na ně vždycky dokážeme připravit."

Obránce Radek Martínek pomohl dvěma asistencemi k výhře New Yorku Islanders nad Atlantou 6:0. Hrdinou večera se stal domácí brankář Rick DiPietro, který zlikvidoval všech 37 střel Thrashers a podruhé v sezoně vychytal čisté konto. "Spoustu střel jsem viděl, obránci odvedli dobrou práci," řekl DiPietro. "Nula je hezká, ale nejdůležitější jsou dva body. Dnes jsme si ukázali, jakým směrem se máme vydat, abychom rostli jako tým," dodal gólman.

Crosby tentokrát pouze jednou přihrál

Hráči Atlanty, kteří o den dříve zbytečně ztratili dobře rozehraný zápas s Washingtonem, se z drtivé prohry těžko vzpamatovávali. "Dneska není moc co rozebírat. Prostě jsme nehráli jako tým," zhodnotil stroze utkání viditelně frustrovaný Robert Holík.

Po čtyřech výhrách za sebou narazili hokejisté Pittsburghu. V Montrealu nezvládli druhou třetinu, čtyřikrát v ní inkasovali a nakonec prohráli 3:6. Lídr kanadského bodování Sidney Crosby, který v předchozích dvou zápasech nasbíral 10 bodů, si tentokrát připsal pouze jednu asistenci a bodoval v osmém utkání za sebou.

"Když dostanete na hřišti soupeře čtyři góly v oslabení, nemůžete pomýšlet na úspěch," prohodil útočník Penguins Mark Recchi. "V první třetině jsme hráli dobře a oni chodili na trestnou lavici. V druhé části se to obrátilo, ale oni toho na rozdíl od nás dokázali využít."

Ovečkin sestřelil Forsberga

Smůla dál provází hokejisty Philadelphie. Nejhorší tým NHL měl proti Washingtonu pozvednout kapitán Peter Forsberg, jenž se vrátil do sestavy po čtyřzápasové pauze. V první třetině Forsberg přihrál na vedoucí gól Flyers, jenže v závěru inkasoval ránu tělem od Alexandra Ovečkina, hlavou se uhodil o koleno Dainiuse Zubruse a kvůli otřesu mozku zápas nedohrál. Capitals při Forsbergově absenci otočili skóre na 4:1, Ovečkin, jenž v pátek hattrickem zařídil vítězství nad Atlantou, vstřelil gól a na další dva přihrál.

"Dostal jsem ránu do hlavy, teď se necítím nejlépe," řekl Forsberg po zápase. "Tušil jsem, že mě chce Ovečkin trefit, takže mě vyloženě nesestřelil, byl jsem na úder připraven. Všechno si pamatuji, snad to nebude tak zlé," dodal Forsberg.

Los Angeles - Dallas 3:4 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0)
Branky: 27. Brown, 43. Avery, 53. R. Blake - 1. Boucher, 15. Barnes, 56. Morrow, rozhodující sam. nájezd Ribeiro. Střely na branku: 36:31. Diváci: 15.846.
Boston - Florida 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
Branky: 23. a 33. Murray, 4. Sturm - 11. a 45. Stümpel, 24. Peltonen, 33. Olesz, 54. O. Jokinen, 59. Roberts. Střely na branku: 21:36. Diváci: 10.965.
Buffalo - Ottawa 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Branky: 35. Hecht (Špaček) - 18. a 43. Spezza, 6. Heatley. Střely na branku: 36:29. Diváci: 18.690.
Toronto - NY Rangers 9:2 (5:1, 3:0, 1:1)
Branky: 15., 17. a 26. Wellwood (na první Kubina, na druhou T. Kaberle), 7. a 34. Ponikarovskij, 6. Colaiacovo, 17. Pohl, 30. Tucker (T. Kaberle), 60. O'Neill - 12. Kasparaitis (Jágr), 44. Straka (Jágr). Střely na branku: 32:13. Diváci: 19.468.
Montreal - Pittsburgh 6:3 (1:2, 4:0, 1:1)
Branky: 36. a 40. S. Koivu, 19. Ryder, 30. Kovaljov (Plekanec), 38. Souray, 60. Lapierre - 13. Malkin, 20. Nasrreddine, 55. Christensen. Střely na branku: 33:34. Diváci: 21.273.
Washington - Philadelphia 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)
Branky: 26. a 29. Sjomin, 20. Zubrus, 44. Ovečkin - 4. Knuble. Střely na branku: 31:22. Diváci: 15.021.
Columbus - Chicago 4:6 (1:5, 3:0, 0:1)
Branky: 17. Nash (Výborný), 22. Výborný, 30. Modin, 32. Svitov (Výborný) - 2. Hamilton, 9. Havlát, 12. Archipov, 14. T. Ruutu (Havlát), 20. Smolinski, 53. Kukkonen (Havlát). Střely na branku: 36:24. Diváci: 17.288.
Tampa Bay - Carolina 2:3 (0:0, 1:1, 1:2)
Branky: 28. Craig (Prospal), 60. St. Louis - 34. a 59. Whitney, 53. E. Staal. Střely na branku: 32:27. Diváci: 18.634.
Nashville - St. Louis 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 2:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 31. a rozhodující sam. nájezd P. Kariya (na první Židlický, Erat), 40. Nichol (Vašíček) - 1. Tkachuk (Čajánek), 11. Weight. Střely na branku: 24:35. Diváci: 13.309.
Phoenix - Calgary 3:6 (0:1, 2:2, 1:3)
Branky: 25. Nagy, 29. Comrie, 55. Roche - 19. a 48. Iginla, 22. Tanguay, 31. Langkow, 56. Ritchie, 60. Amonte. Střely na branku: 35:31. Diváci: 15.551.
NY Islanders - Atlanta 6:0 (1:0, 3:0, 2:0)
Branky: 9. Šatan, 31. Jašin (Martínek), 32. Hilbert, 37. Bates, 51. Kozlov, 56. Sillinger (Martínek). Střely na branku: 32:37. Diváci: 10.452.
Vancouver - Minnesota 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Branky: 16. Linden, 50. Öhlund - 23. Demitra. Střely na branku: 18:29. Diváci: 18.630.
San Jose - Anaheim 4:3 (0:1, 2:1, 2:1)
Branky: 27. Marleau, 30. Smith, 53. Cheechoo (M. Michálek), 58. J. Thornton - 18. Getzlaf, 24. Perry, 53. Penner. Střely na branku: 29:35. Diváci: 17.496.