Rubriky:

NHL

Rekord! Fanoušci v AHL naházeli na led skoro 35 tisíc plyšáků

3. prosince 2018 10:33 - Hershey

Téměř 35 tisíc plyšáků zaplavilo led v nedělním utkání nižší zámořské hokejové ligy AHL mezi Hershey Bears a Binghamton Devils. V rámci předvánoční tradice fanoušci oslavili házením hraček první gól domácího týmu, který dal v 10. minutě Riley Barber.

Video již není dostupné

sntv

Tentokrát ale bylo množství plyšáků rekordní. Na ledě jich přistálo 34 798, čímž byl překonán rekord na hokejovém utkání. Ten předchozí platil od roku 2015, kdy na stadionu Calgary Hitmen ve Western Hockey League naházeli diváci na led 28 815 hraček.

Na zápase Hershey Bears bylo dosud maximem 25 017 z loňského roku. O vylepšení rekordu se v neděli zasloužilo 10 046 fanoušků.

Po Barberově vyrovnání na 1:1 musela následovat dlouhá pauza, než se povedlo lavinu plyšáků odklidit. Hračky klub rozdělí mezi více než třicet škol, potravinových bank a humanitárních organizací v okolí.

Tým Hershey, který je farmou úřadujícího vítěze Stanleyova poháru Washingtonu, zvítězil nad Binghamtonem 6:3 i díky výkonu českého brankáře Vítka Vaněčka.

ČTK

Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


Hokejová Tipsport Extraliga 2020/21

Již 28. ročník nejvyšší domácí hokejové soutěže je naplánován na 17. září - 7. března. Sezónu hraje 14 týmů, které postupně odehrají 52 kol. Na konci ročníku žádný tým nesestoupí.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..