Vegas - Washington 5:3Vrána dal dva góly, po repríze finále ale nakonec nejásal. Rittich byl v přestřelce střídán

Báječný večer českému útočníkovi zkazilo posledních devadesát sekund zápasu. Jakub Vrána vstřelil podruhé ve své kariéře v NHL dvě branky, v repríze minulého finále bojů o Stanley Cup však neodvrátil prohru Washingtonu 3:5 na ledě Vegas. David Rittich byl poprvé v sezoně střídán. Český gólman pustil v pokračování NHL na ledě Columbusu v úvodní třetině tři góly ze 14 střel a po přestávce ho nahradil Mike Smith. Calgary zápas otočilo z 1:4 a vyhrálo divokou přestřelku 9:6.

Jakub Vrána (13) z Washingtonu se raduje z gólu na ledě Vegas, na snímku s ním jsou Jevgenij Kuzněcov (92) a Brett Connolly (10).

Vrána vyrovnával na 1:1 a 3:3. Nejdříve český útočník dostal v přečíslení dva na jednoho ideální přihrávku od Bretta Connollyho a skóroval střelou do odkryté branky. Podruhé se pražský rodák prosadil z mezikruží střelou bez přípravy.

Vegas kontrovali v předposlední minutě. Rozhodl Nate Schmidt, který poté zpečetil výhru gólem při powerplay.

Washington promarnil na konci druhé třetiny za stavu 2:1 pět minut dlouhou přesilovou hru, kterou dostal po zákroku Ryana Reavese na Toma Wilsona. Oba si v utkání vyměnili několik ostrých střetů i slov.

Bez bodu zůstali Vránovi spoluhráči Dmitrij Jaškin a Michal Kempný i domácí Tomáš Nosek.

Rittich doplatil na špatnou hru týmu. Calgary se probralo až po čtvrtém obdrženém gólu, který inkasoval Smith už po 49 sekundách z první střely. "Nebudeme si nic nalhávat, v první třetině jsme byli špatní. Nebruslili jsme se dobře a darovali jim tunu šancí. Byli lepší. Přepnuli jsme až po čtvrtém gólu," přiznal kapitán Calgary Mark Giordano.

Kanadský klub ještě ve druhé třetině otočil skóre na 6:5 a nakonec vstřelil poprvé od roku 2011 devět branek. Obrat řídili Johnny Gaudreau a Sean Monahan, kteří si připsali shodně dva góly a dvě přihrávky. Domácím nestačil hattrick Cama Atkinsona. "Když vedete 4:1, měli byste to už dotáhnout," štvalo Atkinsona. "Přestali jsme dohrávat souboje, hodně jsme jim to usnadnili," zlobil se.

"Nic podobného jsem nezažil. Měli jedenáct gólových šancí a devět z nich skončilo brankou," prohlásil zkušený trenér Columbusu John Tortorella. Přiznal, že celý zápas bojoval s myšlenkou na vystřídání Sergeje Bobrovského, jehož stáhl až za stavu 5:8. "Nevypadal v pohodě, ale některé góly byly po odrazech. Zajímalo mě, jak se s tím vypořádá," řekl kouč.

Domácí Lukáš Sedlák nebodoval. Michaela Frolíka do sestavy Calgary nepustilo zranění.

Bostonu nevyšla bitva na ledě Floridy, prohrál 0:5. Český kanonýr David Pastrňák se do statistik zapsal dvěma vyloučeními.

Roberto Luongo chytil 33 střel a udržel 77. nulu v kariéře, čímž se v historickém pořadí osamostatnil na devátém místě od Eda Belfoura a Tonyho Esposita. Kanadského gólmana zaměstnal čtyřmi pokusy i Pastrňák, který ale skóroval jen v jednom z posledních devíti zápasů a klesl v tabulce střelců z prvního na šesté místo. Na vedoucího Patrika Laineho ztrácí dvě trefy.

Útočník Pittsburghu Patric Hörnqvist vstřelil nejrychlejší hattrick v klubové historii. Jednatřicetiletý Švéd třemi góly v rozmezí dvou minut a 47 sekund zařídil výhru 6:3 nad Coloradem. Zápas nedohrál jeho spoluhráč Dominik Simon, který odstoupil v první třetině kvůli zranění.

Své série prodloužily nejúspěšnější týmy soutěže. Toronto si připsalo pátou výhru v řadě na ledě Buffala, které pro změnu počtvrté za sebou podlehlo. Tampa počtvrté zvítězila, a to v Detroitu, v jehož dresu dal tři góly Frans Nielsen. Neuspěl však v rozstřelu, ve kterém zařídil Tampě Bay výhru 6:5 Nikita Kučerov.

Výsledky NHL:
Florida - Boston 5:0 (0:0, 4:0, 1:0)
Branky: 25. a 40. Hoffman, 34. Matheson, 36. Huberdeau, 55. Dadonov. Střely na branku: 44:33. Diváci: 12 058. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Kiselevič, 3. Huberdeau (všichni Florida).
NY Islanders - Winnipeg 1:3 (0:0, 0:0, 1:3)
Branky: 42. A. Lee - 44. Trouba, 45. Lowry, 60. Ehlers. Střely na branku: 28:24. Diváci: 9125. Hvězdy zápasu: 1. Lowry, 2. Trouba (oba Winnipeg), 3. A. Lee (NY Islanders).
Pittsburgh - Colorado 6:3 (3:0, 0:3, 3:0)
Branky: 47., 48. a 49. Hörnqvist, 3. Guentzel, 7. Malkin, 8. Brassard - 29. Barrie, 30. Söderberg, 34. Nieto. Střely na branku: 32:45. Diváci: 18 415. Hvězdy zápasu: 1. Hörnqvist, 2. Malkin, 3. Määttä (všichni Pittsburgh).
Columbus - Calgary 6:9 (3:1, 2:5, 1:3)
Branky: 20., 21. a 49. Atkinson, 10. Werenski, 16. J. Anderson, 35. N. Foligno - 7. a 47. J. Gaudreau, 22. a 43. Monahan, 23. E. Lindholm, 33. Tkachuk, 34. Hanifin, 35. Brodie, 54. Czarnik. Střely na branku: 30:28. David Rittich odchytal za Calgary dvacet minut, inkasoval tři branky ze 14 střel a úspěšnost zásahů měl 78,57 procenta. Diváci: 14 885. Hvězdy zápasu: 1. J. Gaudreau (Calgary), 2. Atkinson (Columbus), 3. Monahan (Calgary).
Buffalo - Toronto 3:4 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 0:1)
Branky: 44. a 53. Eichel, 35. S. Reinhart - 29. a 65. Matthews, 40. Gardiner, 55. Marleau. Střely na branku: 41:30. Diváci: 19 070. Hvězdy zápasu: 1. Matthews (Toronto), 2. Eichel, 3. Ristolainen (oba Buffalo).
Montreal - Ottawa 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)
Branky: 35. a 38. Domi, 15. Drouin, 39. Lehkonen, 45. Gallagher - 29. DeMelo, 53. Mark Stone. Střely na branku: 41:30. Diváci: 20 705. Hvězdy zápasu: 1. Domi, 2. Drouin, 3. Gallagher (všichni Montreal).
Detroit - Tampa Bay 5:6 po nájezdech (2:0, 2:3, 1:2 - 0:0)
Branky: 18., 34. a 37. Nielsen, 17. a 45. Nyquist - 26. a 32. Joseph, 35. Stamkos, 50. J. T. Miller, 55. Paquette, rozhodující sam. nájezd Kučerov. Střely na branku: 24:35. Diváci: 18 477. Hvězdy zápasu: 1. Nielsen (Detroit), 2. Joseph (Tampa Bay), 3. Nyquist (Detroit).
Vegas - Washington 5:3 (1:1, 0:1, 4:1)
Branky: 59. a 60. Schmidt, 3. Reaves, 43. Bellemare, 43. Eakin - 16. a 52. Vrána, 32. Ovečkin. Střely na branku: 28:26. Diváci: 18 275. Hvězdy zápasu: 1. Schmidt, 2. Bellemare, 3. Eakin (všichni Vegas).
Vancouver - Minnesota 2:3 (1:1, 1:2, 0:0)
Branky: 8. Leivo, 30. Motte - 13. Parise, 36. Suter, 37. Zucker. Střely na branku: 31:28. Diváci: 17 122. Hvězdy zápasu: 1. Zucker (Minnesota), 2. Leivo (Vancouver), 3. Parise (Minnesota).
Los Angeles - Arizona 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
Branky: 55. Martinez - 19. Crouse, 26. Schmaltz. Střely na branku: 26:20. Diváci: 17 203. Hvězdy zápasu: 1. Hill, 2. Ekman-Larsson (oba Arizona), 3. Doughty (Los Angeles).