New Jersey - Ottawa 5:2Zacha skóroval, jeho spoluhráči předvedli parádní střídání

New Jersey

Hokejová NHL měla v noci z pátku na sobotu na programu jen tři zápasy. Jediným českým hokejistou, který si vylepšil statistiku kanadského bodování, byl Pavel Zacha. 21letý Čech pomohl gólem k výhře New Jersey 5:2 nad Ottawou.

Pavel Zacha (uprostřed) slaví gól do sítě Ottawy.

Zacha se dočkal své páté branky v sezoně už během třetí minuty utkání, kdy dostal důvěru při oslabení svého mužstva. Český útočník využil zaváhání hostů a vypíchl kotouč do středního pásma, kde ho následně sám dojel a poté úspěšně zakončil svůj samostatný únik.

Nejzajímavější moment utkání přišel v 26. minutě, kdy za stavu 3:1 pro Ďábly předvedl parádní obranný zákrok Sami Vatanen, který žerdí své hokejky zabránil letícímu kotouči, aby skončil v síti. Důležitou roli zde sehrál také Nico Hischier, jenž skočil do brankoviště a zastavil i následující odraz. Puk se v mžiku dostal ke Kyleu Palmierimu. 27letý Američan se okamžitě vydal směrem k soupeřově bráně, na konci svého úniku ještě přihrál Tayloru Hallovi a ten pohotově zvýšil na 4:1.

Hall a Palmieri byli hlavními postavami New Jersey. Hall přispěl k výhře 5:2 dvěma góly a dvěma asistencemi, Palmieri nasbíral gól a dvě asistence.

Chyba brankáře Huttona rozhodla

Washington zdolal na svém ledě Buffalo 2:1. Za vítěze nastoupili Jakub Vrána s Michalem Kempným, za poražené Vladimír Sobotka, ani jeden z českých hráčů však v utkání nezískal kanadský bod.

Rozhodující gól padl sedm minut před koncem, kdy gólman hostů Carter Hutton ztratil kotouč za bránou a Tom Wilson měl snadnou pozici ke skórování. Braden Holtby si v bráně domácích připsal 36 zákroků.

Chicago s Davidem Kämpfem v sestavě ubránilo nejsilnější útok NHL. Coloradští forvardi Mackinnon, Rantanen a Landeskog se nedokázali bodově prosadit. Jestřábi se tak mohou radovat z vítězství 2:1.

Výsledky NHL
New Jersey - Ottawa 5:2 (2:0, 3:2, 0:0)
Branky: 25. a 26. T. Hall, 3. Zacha, 11. Palmieri, 39. Hischier - 23. a 32. Duchene. Střely na branku: 32:27. Diváci: 14.614. Hvězdy zápasu: 1. T. Hall, 2. Palmieri, 3. Hischier (všichni New Jersey).
Colorado - Chicago 1:2 (0:1, 1:0, 0:1)
Branky: 23. Compher - 9. DeBrincat, 42. Anisimov. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17.850. Hvězdy zápasu: 1. Dellia (Chicago), 2. Compher, 3. Kerfoot (oba Colorado).
Washington - Buffalo 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 23. Stephenson, 54. T. Wilson - 50. Johan Larsson. Střely na branku: 24:37. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Holtby, 2. T. Wilson, 3. Stephenson (všichni Washington).