Ottawa - Carolina 4:5Mrázek zažil nešťastnou minutu. Nakonec ale slavil

Ottawa

Vybral si i slabší momenty, ale nakonec slavil výhru. Petr Mrázek vychytal hokejistům Caroliny vítězství 5:4 na ledě nejhoršího týmu NHL Ottawy. Český gólman inkasoval čtyřikrát ve druhé třetině a celkově si připsal 27 zákroků. Hurricanes vyhráli počtvrté za sebou, Ottawa už poosmé v řadě prohrála.

Gólman Caroliny Petr Mrázek inkasuje v duelu s Ottawou.

Šestadvacetiletý Mrázek prožil nešťastnou poslední minutu druhé části. Za stavu 4:2 ho nejprve překonal v čase 39:12 z úhlu mezi betony Rudolfs Balcers a následně krátce po buly už za osm sekund vyrovnal střelou zápěstím Jean-Gabriel Pageau. Lotyš Balcers vstřelil první gól v kariéře, Pageau skóroval při prvním startu v sezoně.

Vítězství Carolině zařídil ve 48. minutě v přesilovce šťastnou tečí střely Teuva Teräväinena sedmatřicetiletý kapitán Hurricanes Justin Williams.

Ottawa - Carolina 4:5 (0:2, 4:2, 0:1)
Branky: 23. Duchene, 33. Dzingel, 40. Balcers, 40. Pageau - 2. Faulk, 5. B. McGinn, 27. Slavin, 35. Hamilton, 48. Williams. Petr Mrázek (Carolina) odchytal celý zápas, inkasoval čtyřikrát z 31 střel, úspěšnost zákroků měl 87,1 procenta. Střely na branku: 31:29. Diváci: 12 924. Hvězdy zápasu: 1. Teräväinen, 2. Faulk (oba Carolina), 3. Pageau (Ottawa).