Rubriky:

NHL

Živě

Krásné gesto ruské hvězdy! Pozůstalým po tragédii věnovala čtyři miliony rublů

9. ledna 2019 16:23 - Pittsburgh/Praha

Hokejový útočník Pittsburghu Jevgenij Malkin věnoval čtyři miliony rublů (přes milion a tři sta tisíc korun) pozůstalým obětí neštěstí v Magnitogorsku. Dvaatřicetiletý ruský centr je rodákem z tohoto města, místní Metallurg jej vychoval pro velký hokej.

 

Jeff Curry, Reuters

Malkinem zaslaná suma poputuje na konto v bance, které je určeno těm, kteří v poslední den loňského roku přišli o své blízké. Výbuch plynu v jednom z domů v Magnitogorsku si vyžádal 39 obětí na životech. Podle Malkina k výbuchu došlo jen nedaleko od místa, kde vyrůstal a kde stále žijí jeho rodiče.

Útočník Pittsburghu vyjádřil podporu rodákům z Magnitogorsku už na začátku roku, když do zápasu s NY Rangers nastoupil s bruslemi, na nichž stály nápisy „Magnitogorsku, jsme s tebou" a „Magnitogorsku, jsi v mém srdci".

„Chtěl jsem si dát něco na dres, ale to pravidla NHL jednotlivcům neumožňují. Nápis na hokejce by zase nebyl viditelný. Proto jsem se rozhodl pro brusle. Viděl jsem to u basketbalistů v NBA, kteří si někdy popíší tenisky," vysvětloval tehdy Malkin pro ruský Sport-Express.

škv, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: NHL

Filtr článků - NHL


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.

Podsekce:

         
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Kalendář
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..